Chat with us, powered by LiveChat

Czat inwestorski: Grupa Azoty po wynikach finansowych 3 kwartału 2015 roku

 

Czat inwestorski

Temat czatu:

Grupa Azoty po wynikach finansowych

3 kwartału 2015 roku

20 listopada
godzina 11:00

Grupa Azoty

 

Na pytania inwestorów odpowiadał:

 

Andrzej Skolmowski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.Andrzej Skolmowski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. odpowiedzialny za finanse Spółki Dominującej i całej Grupy Kapitałowej. Ponadto nadzoruje obszar IT i relacji z inwestorami giełdowymi. W przeszłości odpowiedzialny za kluczowe projekty restrukturyzacyjne, nadzorował także procesy przejęcia spółek: ATT Polymers GmbH, ZAK S.A., Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. Wykonując nadzór właścicielski pełni funkcje w radach nadzorczych spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej. Dodatkowo reprezentuje Grupę Azoty jako Członek Zarządu Fertilizers Europe oraz CEFIC, a także zasiadając w branżowych organizacjach krajowych: PIPC, Polsko-Brazylijskiej Izbie Gospodarczej.

 

Grupa Azoty S.A. jest jedną z kluczowych europejskich grup z branży chemicznej, obecna w sektorze tworzyw konstrukcyjnych, nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także alkoholi OXO i plastyfikatorów. Zajmuje obecnie piąte miejsce w gronie zintegrowanych europejskich producentów poliamidów (PA6) i jest jedynym polskim producentem polioksymetylenu (POM) oraz należy do czołówki producentów nawozów mineralnych prowadzących działalność na obszarze Unii Europejskiej.


Grupa Azoty zgromadziła komplementarne spółki o różnych tradycjach i specjalizacjach, aby wykorzystać ich potencjał do realizacji wspólnej strategii. W ten sposób powstał największy w Polsce i jeden z największych w Europie koncern chemiczny. Dzięki przemyślanej architekturze Grupa może proponować swoim klientom zdywersyfikowany portfel produktów – od nawozów mineralnych i tworzyw konstrukcyjnych przez alkohole OXO i plastyfikatory po pigmenty. Wiele z nich to rozpoznawalne marki handlowe o ugruntowanej od dawna renomie. Potwierdzeniem ich wysokiej jakości są uzyskane certyfikaty, atesty i liczne nagrody branżowe. Własne zaplecza m.in. badawcze, projektowe i serwisowe umożliwiają Grupie prowadzenie także działalności usługowej.


W swoich działaniach strategicznych Grupa Azoty stawia na rozwój, innowacyjność oraz dbałość o środowisko naturalne. Grupa Azoty jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 30 czerwca 2008 r. Od 19 listopada 2009 r. jest nieprzerwanie notowana w Respect Index, czyli pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej indeksie spółek przestrzegających zasad odpowiedzialnego biznesu.

 

 

Zapoznaj się z prezentacją inwestorską Grupy Azoty S.A.

 

 


Zapis czatu inwestorskiego


 

Moderator: Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Azoty, który odbędzie się 20 listopada (piątek) o godz. 11:00. Na pytania inwestorów będzie odpowiadał Andrzej Skolmowski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

 

Moderator: Witamy na czacie inwestorskim z Wiceprezesem Grupy Azoty S.A., panem Andrzejem Skolmowskim. Spotkanie organizujemy po opublikowaniu wyników finansowych za 3 kwartał 2015 roku. Zapraszamy serdecznie i czekamy na Państwa pytania.

 

akcjonariusz: Dzień Dobry.

 

Andrzej Skolmowski: Witam serdecznie uczestników dzisiejszego czata. Czekamy na emocje!

 

Janek: Czy spółka może powrócić do inwestycji z KGHM? W jakiej perspektywie może to być możliwe?

 

Andrzej Skolmowski: Podpisaliśmy z KGHM list intencyjny na kilka projektów. Publikowaliśmy raport bieżący w tej sprawie. Obecnie prowadzone są analizy i badania wykonywane przez specjalistów z KGHM.

 

członekSII: Kiedy kolejne przejęcia, które zakłada strategia?

 

Andrzej Skolmowski: Niewątpliwie rozwój Grupy będzie korzystał z narzędzia, jakim jest M&A. Konsekwentnie nie publikujemy planów przejęć przed ich przeprowadzeniem. Charakter projektów M&A każe również zachować dyskrecję. Póki co nie mamy nic gotowego do zakomunikowania.

 

hossa: Na kiedy przypada najbliższy termin wykupu obligacji? W jakiej kwocie?

 

Andrzej Skolmowski: Grupa Azoty nie emitowała obligacji. Może nie o ten czat chodzi?

 

witek: Kiedy kolejne przejęcia, które zakłada strategia?

 

Andrzej Skolmowski: Konsekwentnie nie publikujemy planów przejęć przed ich przeprowadzeniem. Dla ich dobra.

 

Irek: Jakie korzyści płyną z przystąpienia do Królewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych?

 

Andrzej Skolmowski: Członkowstwo pozwoli spółce na kształtowanie globalnej polityki, dotyczącej przede wszystkim bezpieczeństwa żywnościowego i energetycznego.

 

Marek: W kim spółka upatruje największego konkurenta?

 

Andrzej Skolmowski: Konkurujemy na rynku globalnym, w kilku segmentach. Najpoważniej oczywiście w sektorze nawozowym. Nie chcielibyśmy publicznie wymieniać nazw, ponieważ koledzy z konkurencji również to czytają (później nawet o tym rozmawiamy). Natomiast trochę podpowiadając, są to liderzy rynku nawozowego i chemicznego.

 

akcjonariusz: Czy Zarząd Grupy Azoty przewiduje znaczące inwestycje w GA Siarkopol mające na celu wytwarzanie nowych produktów czy też zwiększenie produkcji siarki? Jakie zadania będą realizowane w GA Siarkopol w ramach zobowiązań inwestycyjnych wynikających z Umowy prywatyzacyjnej (30 mln zł)

 

Andrzej Skolmowski: Zdecydowanie tak. Siarkopol pełni w Grupie Azoty bardzo ważną rolę. Zapewnia strategiczny surowiec dla wewnętrznych potrzeb spółek Grupy, jakim jest siarka elementarna. Wymaga to inwestycji technicznych. Drugi aspekt istotności Siarkopolu dla Grupy to nowe produkty – nowe formy związków siarki, w tym siarka nierozpuszczalna i mielona. Rozważamy też zupełnie nowe inwestycje w produkty o znacznie większych nakładach, niż gwarantowane umową ze Skarbem Państwa 30 mln PLN.

 

Janek: Czy dalej spółka odczuwa zapędy rosyjskiego Acronu, starającego się przejąć spółkę? Czy niedawna ustawa o ochronie ważnych spółek przed przejęciem chroni Azoty przed przejęciem? Jakie udziały posiada Acron w spółce?

 

Andrzej Skolmowski: Akron aktualnie posiada pośrednio i bezpośrednio łącznie 20,0026% udziałów w kapitale Grupy Azoty S.A. Ostatnia informacja otrzymana od akcjonariusza została opublikowana raportem bieżącym w dniu 25 kwietnia tego roku; od tej pory do spółki nie wpłynęła oficjalna informacja o jakichkolwiek zmianach udziałów. A odpowiadając na pytanie o ochronę przedsiębiorstw strategicznych – ustawodawca tworząc przepis miał na celu zabezpieczenie przed wrogimi przejęciami, Grupa Azoty została ujęta na tej liście. Ponadto w naszych zapisach statutowych także zawarliśmy klauzule zapewniające odpowiednie mechanizmy zabezpieczeń.

 

mors: Z czego wynika tak znaczny wzrost zysków przy podobnych przychodach?

 

Andrzej Skolmowski: Główne przyczyny wzrostu zysku to dywersyfikacja dostaw gazu ziemnego, niższe ceny podstawowych surowców (w tym gazu) przy jednoczesnym uwzględnieniu synergii zakupów, realizacja programu oszczędnościowego AzotyPro.

 

MGte: Jak idzie działalność za granicą?

 

Andrzej Skolmowski: Niezmiennie pozytywnie. Główny rynek to UE, blisko 40% to eksport. Struktura nie zmienia się od lat.

 

Jerzy: Czy program oszczędnościowy AzotyPRO dalej jest realizowany? Czy w przyszłości spółka zamierza dalej optymalizować koszty?

 

Andrzej Skolmowski: Oczywiście! To bardzo efektywny zbiór działań. Więcej – efekty w ciągu kilkunastu miesięcy jego prowadzenia są o kilkadziesiąt procent większe, niż zakładaliśmy. Absolutnie kontynuujemy. Co do przyszłości – już sam Program Azoty PRO jest trzyletni, a nie jednorazowy. Grupa taka, jak my zawsze poświęca dużo uwagi optymalizacji kosztów.

 

bart: Czy spółka odnotowała jakieś one-offy w wynikach, które znacznie podwyższyły wyniki?

 

Andrzej Skolmowski: W historii naszych wyników, za zdarzenia jednorazowe uznawaliśmy takie związane z odpisami środków trwałych, z wynikiem na transakcjach nabycia spółek itp. W IIIQ takowych pozycji nie odnotowaliśmy. Standardowo w IVQ dokonujemy przeglądu otoczenia w którym Grupa funkcjonuje, zarówno w sferze makroekonomicznej jak i rynkowej z analizą potencjalnych przesłanek, które - nie wykluczamy – mogą potencjalnie wpłynąć na wynik ostatniego kwartału 2015 r.

 

DD: Czego dotyczy segment Tworzywa i dlaczego jako jedyny odnotował stratę operacyjną?

 

Andrzej Skolmowski: Skonsolidowany segment Tworzyw obejmuje swym zakresem produkcję i sprzedaż produktów z gatunku tworzyw konstrukcyjnych wykorzystywanych w przemyśle samochodowym, włókienniczym i budowniczym. W skład kluczowych produktów wchodzą kaprolaktam oraz tworzywa będące formą przetworzenia kaprolaktamu, tj. poliamid i jego odmiany lepkości Jeśli chodzi o wyniki segmentu i odnotowaną stratę należy zwrócić uwagę na niekorzystne tendencje głównie w obszarze kaprolaktamu wynikające m.in. ze spadku popytu w Chinach (jako efekt spadku dynamiki PKB) które znacząco ograniczyły sprzedaż wolumenów (o ponad 30%) wzmagając presje cenową. Generalnie mamy zamiar poprzez realizowane inwestycje konsumować kaprolaktam dla celów produkcji poliamidów, mając tym samym nadzieję realizacji wyższej marży i przez to pozytywnych wyników omawianego segmentu.

 

ola: Witam. Panie Prezesie, dlaczego forsujecie nieopłacalny projekt zgazowania węglą w Kędzierzynie? Warunki dla tego typu instalacji są mniej korzystne niż w 2007-2008, kiedy po raz pierwszy rozważano ten projekt. Instalacja produkująca amoniak i metanol w procesie spalania węgla jest ok.2 razy droższa niż odpowiednia z gazu. Przy obecnych cenach gazu ciężko uzasadnić ekonomiczne przesłanki dla realizacji tego projektu.

 

Andrzej Skolmowski: Rozpoczniemy fazę realizacyjną projektu wtedy, gdy będziemy mieli potwierdzenie jego opłacalności. Na projekt nieopłacalny nie da się uzyskać finansowania, zwłaszcza jest tak ogromny. Skala działania Grupy Azoty wiąże się z analizowaniem i przygotowaniem projektów o skali jak na nasz kraj znacznej. Jesteśmy właśnie na etapie studium wykonalności przedsięwzięcia. Rozmawiamy również z naszymi partnerami w tym Projekcie – Tauronem i KGHM. Podjęliśmy również rozmowy – może to przecież być projekt badawczy na skalę europejską, z czym mogą się wiązać publiczne środki. Wreszcie strategiczne cele naszego państwa obejmują stabilizację wykorzystania węgla. Projekty tego typu i funkcjonują już w świecie i są analizowane - nie tylko w Europie. Kiedy dojdziemy do konkluzji w powyższych kwestiach, będziemy sukcesywnie informować rynek – na razie jest na to zbyt wcześnie.

 

Toczyński: Jak ocenia Pan zadłużenie spółki?

 

Andrzej Skolmowski: Obecne zadłużenie finansowe Grupy Azoty kształtuje się na niskim poziomie, co wynika z początkowej fazy realizacji Programu Inwestycyjnego przyjętego w ramach Strategii Grupy. Co istotne Grupa Azoty podpisała w I półroczu br. pakiet umów Nowego Finansowania z wiodącymi bankami komercyjnymi oraz EBI i EBOIR w łącznej kwocie 2,2 mld zł, który został dostosowany do zapotrzebowania wynikającego z tego Programu Inwestycyjnego i obecnie jest w trakcie jego wykorzystywania.

 

pawel: W jaki sposób spółka gospodaruje nadwyżką gotówki?

 

Andrzej Skolmowski: Grupa częściowo wykorzystuje nadwyżki gotówki do optymalizacji przychodów i kosztów finansowania w ramach usługi cash-poolingu wirtualnego, która pozwala na bilansowanie nadwyżek i kredytów w rachunku bieżącym spółek z Grupy w celu ich oprocentowanie wg jednolitej stopy rynkowej. Grupa przewiduje wdrożenie usługi cash-poolingu rzeczywistego, która będzie pozwalała dodatkowo na korzystanie ze wzajemnej płynności Grupy, w zależności od zapotrzebowania jakie może wystąpić w poszczególnych spółkach wraz z postępem w realizacji Programu Inwestycyjnego. Pozostałe nadwyżki spółka lokuje w bankach o ratingu inwestycyjnym, które zapewniają ich najwyższe oprocentowanie.

 

opek: Czy nowy rząd może wpłynąć na działalność spółki?

 

Andrzej Skolmowski: Oczywiście, że może!

 

Aleks: Na jakie czynniki warto zwracać uwagę przy czytaniu sprawozdania finansowego spółki?

 

Andrzej Skolmowski: Szczerze? Na wszystko. Niemniej jednak czytając sprawozdanie finansowe należy zwrócić szczególną uwagę na rachunek zysków i strat, prezentację wynikową segmentów, rachunek z przepływów pieniężnych, poziom zadłużenia, opis oceny czynników mających wpływ na działalności oraz wyniki finansowe. Istotny jest również komentarz Zarządu. Na koniec ważna jest również własna obserwacja.

 

niko: Spółka odnotowała bardzo dobre przepływy operacyjne. Czego było to efektem? Czy w przyszłych kwartałach można spodziewać się równie dobrych wyników?

 

Andrzej Skolmowski: Pozytywny cash flow operacyjny to efekt bardzo dobrej EBITDA za III Q. Pozytywne tendencje w obszarze surowcowym wsparte skutecznie realizowaną polityką handlową i marketingową Grupy pozwoliły wypracować korzystny wynik, a poprzez zwiększoną sprzedaż wolumenową (głównie nawozów) poprawiliśmy kapitał obrotowy tym samym zwiększając omawianą pozycje przepływów pieniężnych.

 

miro: W czym Pana zdaniem można upatrywać dalszego wzrostu kursu? Czy spółka może dalej poprawiać wyniki?

 

Andrzej Skolmowski: Ostatnie wyniki – i jak wnioskuję działania podejmowane przez Grupę Azoty – spotkały się z widocznym uznaniem rynku, kurs pokonał historyczne maksimum. Cieszymy się, że możemy dostarczyć naszym akcjonariuszom satysfakcji z inwestycji, bacznie obserwujemy pnące się w górę notowania. Optymalizujemy w skali Grupy Azoty szereg obszarów – przykładowo przedstawiony w operacjonalizacji Strategii program Azoty PRO, spójna polityka zakupowa i sprzedażowa, zarządzanie skonsolidowane w skali Grupy, inwestycje - to wszystko przynosi efekty. Do tego sprzyjają nam niższe ceny podstawowego surowca – gazu. Jest między nami chemia!

 

Piotr Wilczek: Czy wraz z większymi zyskami można spodziewać się większej dywidendy?

 

Andrzej Skolmowski: Decyzja o podziale zysku zawsze należy do akcjonariuszy. Rekomendacja Zarządu będzie znana w I kwartale.

 

malgo: Jak na działalność spółki może wpłynąć potencjalna podwyżka stóp procentowych?

 

Andrzej Skolmowski: Zakręciliśmy szklaną kulą… ? Potencjalna podwyżka stóp procentowych jest oczekiwana w odniesieniu do USD, a więc nie będzie miała bezpośredniego wpływu na koszty obsługi zadłużenia finansowego Grupy, która finansuje się obecnie głównie w PLN oraz w mniejszym zakresie w EURO. W odniesieniu do PLN analitycy przewidują, iż stopy bazowe pozostaną bez zmian w 2016 lub nawet nastąpi jeszcze ich obniżenie o ok. 0,25% do 0,5%, jeżeli RPP nowej kadencji będzie bardziej „gołębia”. Również w odniesieniu do EURO przewidywane jest utrzymanie w 2016 roku rynkowych stóp procentowych na historycznie niskim poziomie, co korzystnie wpłynie na koszty finansowania Grupy. Oczekiwana podwyżka stóp procentowych dla USD, może natomiast wpływać na dalsze umocnienie się dolara do EURO, a w efekcie również do PLN. Ekspozycja netto Grupy w USD jest jednak dodatnia, a więc wzrost kursu dolara pozytywnie wpływa na jej przychody i wyniki finansowe.

 

kros: W jakim stopniu spółka pokrywa sama zapotrzebowanie na energię elektryczną?

 

Andrzej Skolmowski: Sytuacja jest zróżnicowana w każdej ze spółek Grupy Azoty. Największe spółki korzystają z własnych źródeł energii (własne elektrociepłownie). Część energii elektrycznej spółki dokupują z zewnątrz.

 

marta: Emocje to mamy ostatnio na kursie, czy Pana zdaniem kurs nie jest przewartościowany?

 

Andrzej Skolmowski: Nie powinienem komentować poziomu kursu akcji spółki. Natomiast zawsze wyrażamy zadowolenie z zadowolenia naszych akcjonariuszy. Odbieramy to jako pozytywna ocena naszej działalności… ? Jest miedzy nami chemia!

 

Jerzy: Jaki czynnik w największym stopniu wpływa na wyniki spółki?

 

Andrzej Skolmowski: Analizując obecne wyniki i sytuację rynkową, zintegrowana strategia sprzedaży nawozów, polityka zakupu gazu, integracja zakupowa. Na niekorzyść otoczenie rynkowe w segmentach tworzywowym i chemicznym.

 

Adam Biały: Jaką kwotę spółka przeznaczyła dotychczas w 2015 roku na inwestycje? O ile może się ta kwota zwiększyć do końca roku?

 

Andrzej Skolmowski: Wielokrotnie podkreślaliśmy iż ten rok chcemy zamknąć kwotą przeznaczoną na inwestycje około miliarda złotych. Ewentualne zmiany tej kwoty będą wynikały tylko i wyłącznie z bieżących harmonogramów realizacji inwestycji.

 

akcjonariusz: Jaka decyzja zostanie podjęta w sprawie instalacji dwusiarczku wegla w GA Siarkopol

 

Andrzej Skolmowski: Pytanie dotyczy decyzji przyszłych, a póki co możemy odpowiadać na bazie naszej obecnej wiedzy. Wykonujemy umowę ze Skarbem Państwa, w tym za jego zgodą Siarkopol wyłączył formalnie z ruchu dawno nieczynną i dawno nieefektywną instalację silnie trującego dwusiarczku węgla.

 

tytus: Jak ocenia Pan perspektywy rynkowe dla chemicznych spółek?

 

Andrzej Skolmowski: Ogólnie można powiedzieć, że w nawozach niewątpliwie korzystamy na spadających cenach gazu ziemnego. W sektorze chemicznym jest jednak raczej trudno. Wahania cen surowców przekładają się na niełatwą sytuację rynkową.

 

Dan: Dlaczego tylko segment nawozów odnotował dodatni wynik operacyjny w III kw.?

 

Andrzej Skolmowski: Rozumiem, że chodzi o wynik EBIT, ponieważ na wyniku EBITDA tylko segment Tworzyw osiągnął ujemny wynik. Segment nawozów jest głównym konsumentem gazu ziemnego, spadek jego cen i dywersyfikacja przełożyły się na jego dobre wyniki. Proszę pamiętać, że III kwartał to okres realizacji okresowych przeglądów remontowych. W III kwartale odnotowano również spadek cen i zapotrzebowania na kaprolaktam.

 

ola: Wracając do projektu zgazowania węgla, proszę pamiętać ze strategiczne cele Naszego Państwa jak Pan to ujął, nie zawsze są zgodne z interesem pozostałych akcjonariuszy, patrz podatek bankowy, zaangażowanie energetyki w kopalnie, czy forsowany projekt zgazowania węgla w Azotach

 

Andrzej Skolmowski: Nie mam wrażenia, żeby ktokolwiek „forsował” projekt zgazowania węgla w kierunku jego przeróbki chemicznej. Z naszego punktu widzenia jest to po prostu jeden z analizowanych dużych projektów inwestycyjnych, uprawianych zresztą w wielu miejscach na świecie. Tak jak mówiłem, jeśli założenia się potwierdzą i będzie to opłacalne przystąpimy do dalszych prac. Chcę Państwa uspokoić. Nikt z tzw. „czynników rządowych” nie przymusza do badania tego projektu. Projekt badany jest wyłącznie na tym etapie przez nas.

 

pawel: Które obecnie przeprowadzane inwestycje są najważniejsze?

 

Andrzej Skolmowski: Wszystkie inwestycje jakie przeprowadzamy w Grupie są bardzo ważne, a ich lista jest długa – zaakceptowaliśmy 68 projektów inwestycyjnych na łączną kwotę około 7 miliardów złotych do roku 2020, skupię się więc na największych aktualnie realizowanych. W Tarnowie rozpoczęliśmy budowę wytwórni poliamidów i instalacji do granulacji nawozów mineralnych, w Puławach także budujemy instalacje do granulacji mechanicznej saletry oraz rozbudowujemy instalację kwasu azotowego, równocześnie toczą się prace nad budową elektrowni. W Policach powstanie instalacja PDH, modernizujemy instalację amoniaku i węzeł oczyszczania spalin przy elektrociepłowni. Nad elektrociepłownią toczą się prace również w Kędzierzynie, gdzie także finalizowana jest budowa instalacji do produkcji RSM.

 

Irek: Czy spółka planuje dalsze inwestycje w segment energetyki?

 

Andrzej Skolmowski: W branży tzw. ciężkiej chemii, w której głównie działamy, posiadanie własnej, pewnej, wewnętrznej energetyki przemysłowej decyduje o być albo nie być producenta, o ciągłości dostaw do klientów i finalnie o przewagach konkurencyjnych oraz pewności efektu dla akcjonariuszy. W związku z tym ciągle inwestujemy i będziemy inwestować w optymalizację i potanienie energetyki przemysłowej.

 

Bogdan: Jakie są planowane nakłady inwestycyjne na 2016 rok? Czy spółka ma już finansowanie tych inwestycji?

 

Andrzej Skolmowski: Tak, mamy zapewnione finansowanie naszego planu inwestycji na rok 2016, oczywiście zaraz po jego zatwierdzeniu przez wszystkie organy korporacyjne. Do tego czasu nie możemy publikować projektu planu inwestycji.

 

beata: W Yarze zatrudnienie jest niższe o 12% przy blisko 5-krotnie większej skali działalności.

 

Andrzej Skolmowski: Zwracamy uwagę na fakt że Yara jest koncernem nawozowym realizującym przychody zarówno z własnej produkcji jak i z tradingu. W naszym przypadku nawozy to 60% działalności, stąd wniosek że nie do końca możemy mówić o porównywalnym modelu biznesowym, w którym 40% to chemia o innym modelu biznesowym i innej strukturze zatrudnienia. Temat wymagałby dokładniejszej analizy, ze zwróceniem uwagi na aspekty zatrudnienia w spółkach wsparcia, czy istnienie outsourcingu. Niestety takowych danych o wymienionej spółce nie posiadamy, stąd możliwość rzetelnego porównania na ten moment jest trudna.

 

Andrzej Skolmowski: Serdecznie dziękuję za pytania, spotkanie z Państwem zawsze dostarcza pozytywnych emocji. Czat z Wami to przyjemność!

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie