Chat with us, powered by LiveChat

Dwie Rady Nadzorcze w Kredyt Inkaso i spór z Best

Skomentuj artykuł

„Ostatnie wydarzenia pokazują, że Best podjął kroki, które mają na celu zdestabilizowanie sytuacji w spółce. Obszerne materiały prasowe przedstawiały sytuację po ostatniej Radzie Nadzorczej 19 lutego bieżącego roku, kiedy to doszło do spotkania prezesa Best z przedstawicielami Rady Nadzorczej Kredyt Inkaso i próby nakłonienia ich do złożenia rezygnacji, co w konsekwencji umożliwiłoby Bestowi wybór nowego zarządu. Pokazuje to wyraźnie, że Best nie jest  ukierunkowana na jakiekolwiek porozumienie ani z zarządem, ani z pozostałymi akcjonariuszami Kredyt Inkaso” – mówił Paweł Szewczyk, Prezes Zarządu Kredyt Inkaso S.A., w programie Gość Rafała Irzyńskiego.

 

Pomiędzy Kredyt Inkaso i Best dochodzi do nieporozumień po nieudanych negocjacjach w sprawie połączenia spółek. Przypomnijmy, że Best posiada pakiet akcji Kredyt Inkaso dający blisko 33% udziałów w kapitale zakładowym. Obecnie Best stara się dowieść, że obecny przewodniczący Rady Nadzorczej Kredyt Inkaso nie powinien pełnić swojej funkcji ze względu na złożoną rezygnację, która jednak została odwołana przed dotarciem do spółki. Więcej o sytuacji pomiędzy spółkami w poniższym materiale wideo.

Inwestorzy.tv


Poprzednie odcinki programu Gość Rafała Irzyńskiego

 

Wojciech Kocikowski - Amica S.A.    Michał Lisiecki - PMPG S.A.
 

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie