Po zamknięciu środowej sesji wyselekcjonowaliśmy dwie spółki, których sytuacja techniczna warta jest szczególnej uwagi. Pierwszym walorem jest Grupa GTC, której wzrosty trwające od lutego 2015 roku wydają się być poważnie zagrożone. Ponadto, aktualizujemy sytuację spółki Budimex, na której wykresie byki wygrały bardzo istotną bitwę z niedźwiedziami.
Specjalny odcinek analizy technicznej na żywo
Poniedziałek, 06.02, godzina 18:00
Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy
Sygnał negatywny:
1. Grupa GTC
Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl |
Z książkowym przykładem korekty ABC mamy do czynienia na wykresie spółki GTC. Co więcej, warto zauważyć, że kurs zatrzymał się w istotnym miejscu dla historii notowań, który wielokrotnie był oporem (czerwona linia). Niestety również w obecnej sytuacji rynek respektuje ten poziom rysując formację spadającej gwiazdy. Te wszystkie sygnały złączone razem składają się na bardzo negatywny obraz sytuacji notowań Grupy GTC. Prawdopodobnie niedługo będziemy mieli do czynienia z zakończeniem wzrostów trwających od lutego 2015 roku.
Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl
Sygnał pozytywny:
2. Budimex
Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl |
W dniu wczorajszym pisaliśmy o bardzo istotnym miejscu, w jakim znalazły się notowania spółki Budimex. Na szczęście dla akcjonariuszy podczas środowej sesji byki pokazały "rogi", co zaowocowało skutecznym przebiciem się przez poziom oporu. Co więcej, również wskaźnik MACD wygenerował sygnał kupna. Biorąc pod uwagę sytuację techniczną oraz solidną pozycję waloru wśród spółek budowlanych w Polsce, Budimex wydaje się być dobrym typem dla inwestorów długoterminowych.
Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl
Partnerem technologicznym projektu ATrakcyjne Spółki jest serwis inwestorski ATSkaner.pl
-
Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", są tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie są rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd SII oraz autor nie ponoszą odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego opracowania