Chat with us, powered by LiveChat

Rafako nabiera rozpędu, Groclin pokazuje słabość!

Skomentuj artykuł

W ostatnim odcinku bieżącego tygodnia postanowiliśmy umieścić dwa przeciwne sygnały. Ten pozytywny pojawił się na wykresie spółki Rafako, a negatywny niestety na wykresie notowań akcji spółki Groclin. Zapraszamy jednocześnie do zapisów na poniedziałkowy webinar!

 

Specjalny odcinek – Analiza techniczna na żywo 

Wtorek, 07.03, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Zapisz się na spotkanie

 


 

Sygnał pozytywny:

 

         1. Rafako

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Na wykresie spółki Rafako pojawił się pozytywny sygnał płynący z analizy technicznej. Notowania spółki rozpędzają się, czego efektem jest wybicie ostatnich lokalnych szczytów przez świece o szerokim spreadzie. Obecnie należy obserwować zachowanie ceny przy kolejnych istotnych poziomach cenowych (zaznaczonych zielonymi kreskami), czyli najpierw 6,22, a następnie 6,50 zł. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

Sygnał negatywny:

 

         2. Groclin

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Z nieudanym przebiciem przez poprzednie szczyty mamy do czynienia na wykresie spółki Groclin. Proszę zauważyć, iż w trakcie czwartkowej sesji na wykresie narysowała się formacja spadającej gwiazdy utworzona przy wyróżniających się obrotach. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w trakcie pokonywania ważnych obszarów. Możliwe, że obecnie pojawią się spadki na wykresie tego waloru, które mogą zatrzymać się w okolicach jednej z zielonych linii. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

 

 Partnerem technologicznym projektu ATrakcyjne Spółki jest serwis inwestorski ATSkaner.pl

 

 


    

 

 

 

 

-

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie