Chat with us, powered by LiveChat

PBKM zwiększył liczbę klientów w I kw. 2017 roku, kurs akcji blisko linii trendu

Skomentuj artykuł

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) podał informację na temat pozyskanych oraz przechowywanych próbek krwi pępowinowej lub tkanek w I kw. 2017 roku. Poniżej przytaczamy dane z raportu bieżącego.

 

  • W I kw. 2017 roku liczba pozyskanych próbek krwi pępowinowej lub tkanek wyniosła 4 841 wobec 4 583 w analogicznym okresie roku poprzedniego (+5,6% rdr). Udział umów w modelu abonamentowym wyniósł 54,8% wobec 63,5% przed rokiem.
  • Na koniec I kw. 2017 roku liczba przechowywanych próbek w segmencie B2C wyniosła 131 763 (62,4% w modelu abonamentowym) wobec 113 939 przed rokiem (62,5% w modelu abonamentowym). Liczba próbek zwiększyła się o 15,6%. Z kolei liczba przechowywanych próbek w segmencie B2C oraz B2B wyniosła 144 182 wobec 126 084 (+14,4% rdr).

 

Raport wynikowy za I kw. 2017 roku zostanie opublikowany 18 maja bieżącego roku.

 

Akcje PBKM zadebiutowały na giełdzie w kwietniu 2016 roku. Spółka nie ma jeszcze długiej historii notowań, ale na wykresie powoli klaruje się linia trendu wzrostowego, zapoczątkowana w listopadzie 2016 roku. Obecnie przebiega ona w okolicach 57 zł i jest najbliższym wsparciem dla notowań.

 

PBKM - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: PBKM S.A.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie