Chat with us, powered by LiveChat

Netflix we współpracy z polską spółką giełdową nakręci Wiedźmina

Skomentuj artykuł
© alexeymarchuk - Fotolia.com

Platige Image, spółka z NewConnect, w której akcjonariacie widnieją takie nazwiska jak Tomasz Bagiński, Jarosław Sawko i Piotr Sikora, poinformowała o wejściu w życie tak zwanej Binding Deal Memorandum (BDM – wiążące podstawowe warunki umowy). Umowa dotyczy stworzenia serialu o wiedźminie Geralcie przy współpracy między innymi z Netflixem.

 

Umowa została podpisana przez spółkę zależną Platige Films Sp. z o.o., Netflix Entertainment LLC, Interborough Inc. (za pośrednictwem której usługi świadczy Dean Daniel) i Antimatter Inc. (za pośrednictwem której usługi świadczy Jason Brown). Umowa weszła w życie wobec spełnienia się warunków zawieszających, związanych z dokonaniem przez Platige Films zmian dotychczasowej umowy z Andrzejem Sapkowskim.

 

Umowa określa główne warunki współpracy przy produkcji filmowej opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie („The Witcher”). Celem projektu jest wyprodukowanie kilku sezonów serialu o wiedźminie. Platige Films przekaże do Netflix posiadane prawa umożliwiające produkcję, jednakże Netflix nie jest zobowiązany do wyprodukowania serialu, a rozpoczęcie produkcji będzie uzależnione od jego decyzji. W przypadku rozpoczęcia produkcji pierwszego sezonu Platige Films będzie świadczył (za pośrednictwem Tomasza Bagińskiego i Jarosława Sawko) wybrane usługi Executive Producer, wykona określone efekty specjalne, a Tomasz Bagiński zostanie zaangażowany jako jeden z reżyserów. Emitent wskazuje, że BDM jest dokumentem, który stanowi podstawę do dalszych rozmów dotyczących usług realizacji zdjęć filmowych i efektów specjalnych – napisano w raporcie bieżącym.

 

Umowa BDM określ agwarantowane przychody minimalne Platige Films z tytułu świadczonych usług w przypadku realizacji pierwszego sezonu serialu, jednak nie przekraczają one 10% przychodów Grupy za 2016 roku. Ostateczna wartość będzie uzależniona od uzgodnionego zakresu usług. Ponadto, spółka zobowiązała się do niekorzystania z wyłączności żadnych praw, wynikających z zawartych uprzednio umów z Andrzejem Sapkowskim, w szczególności praw filmowych.

 

Emitent uznaje rozpoczęcie współpracy z Netflix za istotne z perspektywy działalności i strategii rozwoju studia polegającej na rozwijaniu oryginalnej własności intelektualnej z obszaru kulturotechu (przemysłu opartego na oryginalnym dorobku kulturowym, nowych technologiach i modelach biznesowych) – dodano w raporcie.

 

Po publikacji komunikatu nie trzeba było długo czekać na reakcję rynku. Do godziny 13:00 kurs akcji wzrósł do 60,10 zł, co implikuje stopę zwrotu na poziomie blisko 50% względem zamknięcia z dnia poprzedniego.

 

Platige Image - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Platige Image S.A.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie