Chat with us, powered by LiveChat

Vistula i Bytom dogadały się – kolejny krok na drodze ku połączeniu

Skomentuj artykuł
© Narong Jongsirikul - Fotolia.com

Vistula i Bytom potwierdziły, że zamierzeniem spółek jest połączenie się. Ma się ono odbyć poprzez przeniesienie całego majątku Bytomia do Vistuli w zamian za akcje przejmującej spółki (Vistuli).

 

W dniu 5 czerwca zostało podpisane porozumienie, w ramach którego spółki przystąpiły do prac związanych z wyborem wspólnego doradcy w procesie przygotowania planu połączenia wraz z niezbędną dokumentacją.

 

Planowane połączenie jest uzasadnione realizacją strategii rozwoju grupy kapitałowej Vistula Group S.A. przewidującej stworzenie dynamicznie rosnącej grupy kapitałowej, konsolidującej rozpoznawalne marki detaliczne o uznanej pozycji rynkowej. Planowane połączenie przyniesie wymierne korzyści łączącym się spółkom w postaci efektów synergii osiąganych głównie w obszarze kosztów ogólnych, kosztów prowadzonej działalności operacyjnej, optymalizacji kosztów pozyskiwania towarów, a także lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich i koordynację polityki marketingowej. Długoterminowym celem planowanego połączenia jest wzrost wartości łączących się spółek – napisano w raporcie bieżącym Vistuli.

 

Dzisiaj, to jest 5 czerwca 2017 roku, kursy akcji obu spółek zniżkują o ponad 2% do godziny 15:30. Notowania obydwu spółek znajdują się w pobliżu technicznego oporu (na wykresach poniżej najpierw Vistula, potem Bytom).

 

Vistula - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Bytom - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Vistula Group S.A., Bytom S.A.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie