Ciekawa sytuacja techniczna ma miejsce na wykresie kursu akcji Asseco Poland. Byki stoją przed szansą na wygenerowanie bardzo silnego sygnału popytowego. Do pokonania pozostaje oczywiście kluczowy opór.
Partner strategiczny |
|
Członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych mogą skorzystać ze specjalnej oferty domu maklerskiego Noble Securities, między innymi z prowizji 0,18% na zakup akcji.
W połowie 2017 roku notowania Asseco Poland wybiły dołem z ponad 2-letniego kanału bocznego. Już na początku warto zwrócić uwagę, że zasięg wybicia nie został zrealizowany. Notowania zatrzymały się na wsparciu 42 zł. W okolicach tego poziomu pojawiły się większe wolumeny, a początek 2018 roku to sine zwyżki.
Strefa oporu, na którą warto zwrócić uwagę, przebiega w okolicach 47,30 zł. Jest ona wyznaczona przez dwie 200-okresowe średnie kroczące – ze skali dziennej i tygodniowej. Nie jest to często spotykana sytuacja, aby te średnie się ze sobą zbiegały, a do tego w tym samym czasie poziom ten był testowany przez kurs akcji. Trzeba jednak pamiętać, że notowania Asseco Poland poruszają się w strukturze spadkowej coraz niższych szczytów i dołków, a obecnie dominującym trendem pozostaje spadkowy.
Asseco Poland – wykres kursu akcji (skala dzienna) |
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl. |
Asseco Poland – wykres kursu akcji (skala tygodniowa) |
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl. |
Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)
Poniedziałek, 15.01, godzina 14:00
Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy
Playlista ze wszystkimi analizami
--
Projekt „ATrakcyjne Spółki” ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 34) ww. Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715), lub jakiejkolwiek porady. Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.