Chat with us, powered by LiveChat

Miliardowa strata GetBacku. Spółka dalej nie opublikowała raportu rocznego, ale podała szacunki wyników

Skomentuj artykuł
© psdesign1 - Fotolia.com

GetBack miał wczoraj, to jest 15 maja, opublikować sprawozdanie roczne. Zamiast tego poinformował o przesunięciu daty publikacji sprawozdania na dzień 21 maja 2018 roku. Podał także informację o szacunkach wyników, które wskazują, że wykazana strata netto za 2017 rok może sięgnąć nawet 1 mld zł.

 

GetBack przedstawił w raporcie bieżącym (67/2018), że stosując zasadę ostrożności dokonał korekt i odpisów aktualizujących na aktywach grupy oraz utworzył rezerwy zgodnie z MSR 37. W zakresie wyceny portfeli wierzytelności spółka zastosowała metodologię „stress - test” w celu określenia wartości godziwej portfeli. Udział poszczególnych czynników w szacowanej stracie netto w wysokości 1 mld zł prezentuje się następująco:

 

  • 60% – odpisy na portfelach wierzytelności,
  • 22% – odpisy na wartości firmy oraz wartościach niematerlainych,
  • 13% – rezerwy, zobowiązania warunkowe,
  • 5% – udział w jednostkach stowarzyszonych.

 

Jak wynika z informacji przekazanych przez GetBack, kolejne opóźnienie publikacji raportu rocznego było spowodowane pracami firmy audytorskiej, która poinformowała spółkę, że ze względu na trwające nadal badanie nie była w stanie sporządzić i wydać opinii do sprawozdania. 

 

Źródło: GetBack S.A.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie