Jak sugeruje tytuł analizy, tym razem przyjrzymy się wykresowi spółki CCC w skali tygodniowej.
Partner strategiczny |
|
Członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych mogą skorzystać ze specjalnej oferty domu maklerskiego Noble Securities, między innymi z prowizji 0,18% na zakup akcji.
Rok 2015 dla notowań CCC okazał się dość niefortunny, szczególnie jego druga połowa, która stała pod znakiem mocnej przeceny. Ta zatrzymała się jednak z dość dużą prezycją na poziomie tygodniowej 200-okresowej średniej kroczącej, a kolejne dwa lata to zwyżki kursu akcji na nowe, historyczne maksima. Jednak początek 2018 roku ponownie odwrócił trend, a korekta rozciągnęła się z okolic 310 zł do poniżej 200 zł.
Dynamiczna przecena akcji CCC z ostatnich tygodni ponownie zatrzymała się na tygodniowej 200-okresowej średniej kroczącej. Dodatkowo, jej okolice to również istotna strefa wsparcia wynikająca z układu szczytów ze wspomnianego 2015 roku. Niewątpliwie zatem poziom ten jest niezwykle istotny z punktu widzenia analizy technicznej. Pierwszej podpowiedzi, czy średniej ponownie uda się zatrzymać spadki, można szukać w kształcie tygodniowej świeczki, która właśnie się rysuje. Jeśli tydzień zamknie się na zielono, byki zyskają kolejny „mały plusik” na swoją korzyść, choć z większym optymizmem raczej należy się jeszcze wstrzymać.
CCC – wykres kursu akcji (skala tygodniowa) |
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl. |
Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)
Poniedziałek, 16.07, godzina 14:00
Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy
Playlista ze wszystkimi analizami
--
Projekt „ATrakcyjne Spółki” ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 34) ww. Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715), lub jakiejkolwiek porady. Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.