Na wykresie Alior Banku mamy od czynienia z niezłym roller coasterem. Nie często zdarza się sytuacja, w której kurs akcji dużej spółki otwiera się ponad 7% luką wzrostową, a następnie notuje serię pięciu z rzędu spadkowych sesji.
Partner strategiczny |
|
Członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych mogą skorzystać ze specjalnej oferty domu maklerskiego Noble Securities, między innymi z prowizji 0,18% na zakup akcji.
W poprzednim tygodniu, a dokładnie 8 sierpnia, notowania Alior Banku otwarły się 7% luką wzrostową, choć sesja zakończyła się ostatecznie czerwoną świecą, notując wzrost o 4% względem zamknięcia z dnia poprzedniego. Co ciekawe z punktu widzenia analizy technicznej, kurs akcji wybił wówczas z blisko pięciomiesięcznej konsolidacji, jednocześnie pokonując dzienną 200-okresową średnią kroczącą. Sygnał ten okazał się jednak fałszywy, bo od momentu wybicia na wykresie wyrysowało się pięć czerwonych, spadkowych świec, a dzisiaj, to jest w czwartek 16 sierpnia, jeszcze do południa rysowała się kolejna do kompletu. Z kolei na wykresie w skali tygodniowej straszy formacja spadającej gwiazdy z dużym cieniem górnym na podwyższonym wolumenie.
Jednak przed kursem Alior Banku znajduje się istotny poziom wsparcia w okolicach 66 zł – jest to dolne ograniczenie wspomnianej wcześniej konsolidacji, a także najniższy poziom notowań odnotowany w 2018 roku. Pokonanie tego wsparcia może być istotnym sygnałem dla niedźwiedzi do rozwinięcia impulsu spadkowego z ostatnich sesji.
Alior Bank – wykres kursu akcji (skala dzienna) |
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl. |
Alior Bank – wykres kursu akcji (skala tygodniowa) |
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl. |
Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)
Poniedziałek, 20.08, godzina 14:00
Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy
Playlista ze wszystkimi analizami
--
Projekt „ATrakcyjne Spółki” ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 34) ww. Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715), lub jakiejkolwiek porady. Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.