Czy polski rynek jest na tyle trendowy, aby na nim zarabiać przy pomocy prostych technik inwestycyjnych? To bardzo ważne pytanie, ale aby na nie odpowiedzieć, należy najpierw określić, jakie techniki trendowe mamy na myśli. Następnie należy je historycznie przetestować w sposób wiarygodny.
Czy możliwe, aby 100% automatyczna strategia mechaniczna wygenerowała na portfelu 10 spółek, która w okresie 2001 – 2018 na polskim rynku na spółkach wchodzących w skład indeksów WIG20 oraz MWIG40 z kapitału początkowego 100.000 uzyskała kwotę 30 mln? Okazuje się, że polski rynek jest trendowy.
Pojawia się jednak kolejny problem, bo może się okazać, że mamy sygnały kupna na 30 spółkach, a w portfelu mamy miejsce jedynie na 10 spółek. Które z nich wybrać? Jak dokonywać procesu selekcji? Jak pracować na dużym zbiorze danych? Na te pytania odpowiada symulacja inwestycyjna za okres 2001-2018.
Przekonaj się, że prostota może wygrywać. Skomputeryzowana analiza jest bardziej obiektywna od klasycznej analizy wykresów. Można się spierać, czy formacja na wykresie to głowa i ramiona, ale nie ma argumentu, który podważyłby np. przecięcie się dwóch średnich na tym wykresie. Zapoznaj się z historycznymi statystykami oraz dowiedz się, dlaczego posiadanie poprawnej bazy danych jest kluczowe dla Twojego sukcesu na giełdzie. Jaka roczna stopa zwrotu jest wymagana, aby twoje zyski w długim terminie były satysfakcjonujące? Tylko w latach 2008-2018 stopa zwrotu w automacie przekroczyła 1000%. Trudno uwierzyć, ale symulacja inwestycyjna i wszystkie transakcje rozliczone krok po kroku to potwierdzają.
Poznaj także bieżącą sytuację techniczną polskiego i światowego rynku - podczas webinaru przyjrzymy się indeksom oraz wybranym polskim spółkom.
Czy polski rynek jest na tyle trendowy, aby na nim zarabiać
przy pomocy prostych technik inwestycyjnych?
Webinar poprowadzi:
Paweł Szczepanik – dr nauk ekonomicznych, makler z uprawnieniami doradczymi, analityk techniczny. Obecnie prowadzi kursy z zakresu inwestowania w firmie Szkolenia z Inwestycji Giełdowych. Posiada blisko 25-lat praktyki rynkowej, w tym 18 lat pracy w renomowanym biurze maklerskim. W 1998 roku pracował nad przygotowaniem do wprowadzenia do obrotu kontraktów terminowych, co zaowocowało zawarciem pierwszej – w historii Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych – transakcji terminowej. Wielokrotny wykładowca podczas konferencji WallStreet oraz Profesjonalny Inwestor organizowanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Wykładowca podczas konferencji organizowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Prelegent wykładów organizowanych w ramach Akcjonariatu Obywatelskiego przy współpracy z Ministerstwem Skarbu Państwa oraz na konferencjach organizowanych przez wyższe uczelnie ekonomiczne na terenie całego kraju. Ekspert programów TVN24 Biznes i Świat.