Chat with us, powered by LiveChat

4 spółki o niskim wskaźniku C/Z z indeksu sWIG80

Skomentuj artykuł
© Eisenhans - stock.adobe.com

W niniejszym komentarzu przyjrzymy się pokrótce ciekawym spółkom z indeksu sWIG80, które charakteryzują się jednocyfrową wartością wskaźnika C/Z.

 

Zobacz także:

 

Asbis – 4,6

Pomimo że od dołka z czerwca ubiegłego roku notowania Asbisu urosły o około 100%, to wskaźnik C/Z wciąż pozostaje na relatywnie niskim poziomie, bo kształtuje się poniżej wartości 5. Tym samym Emitent pozostaje jednym z najniżej wycenianych podmiotów pod względem wskaźnika C/Z wśród spółek z indeksu sWIG80.

 

Asbis ma za sobą bardzo udaną drugą połowę 2019 roku. Pomimo że w samym III kw. 2019 roku przychody Grupy spadły o 13% rdr, do 463 mln dolarów, to już na poziomie zysku brutto ze sprzedaży odnotowano wzrost o 6% rdr, do 27 mln dolarów. Tym samym marża brutto na sprzedaży osiągnęła bardzo wysoki poziom 5,9% (rdr +1,1 p.p.). Kolejne pozycje zysków również wykazały dodatnią dynamikę, a kwartał zamknął się z zyskiem netto na poziomie 4,6 mln dolarów (+10% rdr). Z kolei na podstawie miesięcznych danych sprzedażowych widać, że Asbis zaliczył bardzo udany IV kw. 2019 roku – przychody w tym okresie sięgnęły 673 mln dolarów, co oznacza wzrost o 18% rdr (w relacji do wykazywanych ujemnych dynamik w poprzednich kwartałach ubiegłego roku). Niewiadomą pozostaje zrealizowana marża na sprzedaży (raport za IV kw. 2019 roku ma zostać opublikowany 27 lutego br.), jednak zważywszy na jej wysoki poziom w III kw., a także podniesienie prognoz zysku netto na 2019 rok w listopadzie 2019 roku do 13-14 mln dolarów, wydaje się, że można pozostawać optymistą.

 

Asbis – miesięczne przychody ze sprzedaży (tys. dolarów)
Źródło: opracowanie własne na podsawie raportów Emitenta.

 

W marcu Asbis prawdopodobnie opublikuje prognozy na 2020 rok. Natomiast ostatnie doniesienia ze spółki to przejęcie 40% udziałów w białoruskim start-up CLEVETURA LLC za łączną kwotę 584 tys. dolarów, a także zawarcie umowy na wyłączność dystrybucji pdoruktów słuchawek oraz zestawów słuchawkowych firmy TCL w 12 krajach. 

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie