Chat with us, powered by LiveChat

Szkoła Giełdowa on-line – edycja specjalna: Jak funkcjonować na rynku w trudnych czasach?

Ostatnie wydarzenia na rynkach akcji są bezprecedensowe. Historyczne rekordy dziennych spadków na warszawskim parkiecie, dynamika spadków nieobserwowana od dziesiątek lat na światowych giełdach, a do tego sesje wzrostowe, jakich amerykański rynek akcji nie widział od 1933 r.

 

Pierwszy kwartał bieżącego roku przejdzie niewątpliwie do historii rynków finansowych. Wydarzenia związane z koronawirusem wciąż niosą jednak olbrzymią niepewność co do kształtowania się zarówno przyszłej koniunktury na rynkach akcji, ale także światowej gospodarki. Trafia do nas z Waszej strony w ostatnim czasie bardzo wiele pytań o to jak odnaleźć się w tej sytuacji.

 

Wychodząc zatem naprzeciw Waszym oczekiwaniom, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych wspólnie z Fundacją GPW postanowiło zorganizować Edycję Specjalną Letniej Szkoły Giełdowej on-line. Znani eksperci, w ramach cyklu 5 webinarów, podzielą się z Wami swoim doświadczeniem oraz wiedzą, aby pomóc Wam zarówno w decyzjach, zrozumieniu bieżącej sytuacji, a także w odnalezieniu się w obecnych bezprecedensowych w skali globalnych rynków finansowych realiach. Eksperci postarają się odpowiedzieć na kluczowe pytanie: jak funkcjonować na giełdzie w tak trudnych czasach, w obliczu tak dużej zmienności rynków?

 

Nie przegap szansy i już dziś zarejestruj swój udział w cyklu najbliższych webinarów!

Udział w webinarach jest bezpłatny!

 

DATA TEMAT  

Poniedziałek
30 marca
godzina 14:00

Psychologia inwestowania w okresie załamania i dynamicznych zmian na rynku. Jak radzić sobie w tym czasie z emocjami, aby nie wpaść w pułapkę własnej psychiki?

Grzegorz Zalewski, Ekspert DM BOŚ

Zapis

Wtorek
31 marca
godzina 14:00

Analiza najważniejszych sygnałów wspierających decyzję o wyborze momentu wejścia lub wyjścia z rynku w oparciu o analizę techniczną

Paweł Małmyga, Analityk Biura Maklerskiego PKO BP

Zapis

Środa
1 kwietnia
godzina 14:00

Jak zarządzać portfelem i jak kontrolować straty w okresie bardzo dużej dynamiki zmian na rynku akcji?

Piotr Neidek, Analityk DM mBanku

Zapis

Czwartek
2 kwietnia
godzina 14:00

Czy to już właściwy moment na inwestycje na rynku akcji? Argumenty za i przeciw długoterminowemu zaangażowaniu na rynku akcji

Wojciech Białek, autor bloga K(NO)W FUTURE

Zapis

Piątek
3 kwietnia
godzina 14:00

Które branże zyskają najbardziej, a które stracą najwięcej na spowolnieniu wywołanym pandemią koronawirusa?

Emil Łobodziński, CFA, Doradca Inwestycyjny Biura Maklerskiego PKO BP

Zapis

 

Prelegenci

 

Grzegorz Zalewski, Ekspert DM BOŚ

Na rynkach finansowych obecny od 1993 roku. Pracował jako analityk, a później jako szef działu analiz w Gazecie Giełdy Parkiet. Założył i przez dziesięć lat (2001-2010) prowadził portal futures.pl poświęcony spekulacji na rynkach terminowych. Założyciel Wydawnictwa Linia. Od 2006 roku ekspert Domu Maklerskiego BOŚ SA. W 2010 roku Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych przyznał honorowe członkostwo w SII, za szczególny wkład w edukację środowiska inwestorskiego.

Paweł Małmyga, Analityk Biura Maklerskiego PKO BP

Z Biurem Maklerskim PKO Banku Polskiego związany od 2011 roku. Regularnie reprezentuje BM na konferencjach branżowych, spotkaniach z Klientami oraz studentami, a także komentuje aktualną sytuację na rynku. Kilkukrotnie wyróżniony w rankingu analityków Gazety Parkiet. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu budowania automatycznych strategii inwestycyjnych.

Piotr Neidek, Analityk DM mBanku

Związany od blisko dwudziestu lat z rynkiem finansowym, któremu poświęcił ponad 20 tys. godzin jako analityk, wykładowca akademicki, szkoleniowiec i inwestor. Autor komentarzy giełdowych, publikacji naukowych, prognoz rynkowych i felietonów. Pasjonat niekonwencjonalnych technik analitycznych wykorzystywanych w analizie technicznej. Miłośnik eWave oraz propagator ermanometrii – metody wykorzystującej zmienną czasową do definiowania punktów zwrotnych na GPW. Autor bloga giełdowego neidek.com poświęconego edukacji i praktycznego zastosowania AT na rynkach finansowych. Wielokrotny wykładowca na konferencjach organizowanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych jak Wall Street czy Profesjonalny Inwestor.


W Biurze maklerskim zajmuje się opracowywaniem codziennych analiz, sporządzaniem prognoz rynkowych, przygotowywaniem materiałów edukacyjnych i prowadzeniem internetowych szkoleń webinarowych oraz stacjonarnych na terenie całego kraju. Laureat wielu konkursów w tym „Byki i Niedźwiedzie” Gazety Giełdy Parkiet. W styczniu 2020, głosami zarządzających TFI i OFE, po raz dziewiąty z rzędu został uznany za najlepszego specjalistę od analizy technicznej w Polsce.

Wojciech Białek, autor bloga K(NO)W FUTURE

Wojciech Białek, urodził się Krakowie, ukończył informatykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie również studiował filozofię. W latach 1995-1999 pracował jako analityk w krakowskich domach maklerskich DM Magnus oraz DRM Polonia. W latach 1999-2008 w SEB TFI (2000-2002 zarządzający portfelem, 2003-2008 główny analityk), W latach 2009-2018 główny analityk w CDM Pekao. Od 2008 roku autor poświęconego koniunkturze na rynkach finansowych i w gospodarce blogu "K(NO)W FUTURE".

Emil Łobodziński, CFA, Doradca Inwestycyjny Biura Maklerskiego PKO BP

Doradca inwestycyjny, CFA. Od 13 lat związany z rynkiem kapitałowym jako analityk i zarządzający funduszami. Ekspert w dziedzinie rynków finansowych, w szczególności analizy spółek, zarządzaniu portfelem oraz funduszach inwestycyjnych. Cyklicznie komentuje wydarzenia na rynkach finansowych w prasie (np. Parkiet), telewizji (np. Polsat) i radiu (np. Radiowa Trójka). Prelegent na wielu konferencjach poświęconych tematyce rynku giełdowego w Polsce. Prowadzi szkolenia na kursach przygotowujących do egzaminu na doradców inwestycyjnych oraz dla kandydatów na członków rad nadzorczych Skarbu Państwa. W Biurze Maklerskim PKO BP odpowiedzialny za doradztwo inwestycyjne i portfele modelowe.

 

 

Organizatorzy   Patron
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych Fundacja GPW   Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA

 

Patronat medialny
Comparic.pl

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie