Chat with us, powered by LiveChat

Biomed-Lublin zawarł umowę dotyczącą rejestracji Onko BCG 100 na rynku tureckim

Skomentuj artykuł
© weyo - stock.adobe.com

Biomed-Lublin zawarł z turecką firmą farmaceutyczną Valentis Laboratuvarlari Ilac San ve Tic Anonim Sirketi umowę dotyczącą współpracy w zakresie rejestracji, dostawy i dystrybucji produktu leczniczego o nazwie handlowej Onko BCG 100, podała spółka.

 

Na podstawie umowy emitent udzieli dystrybutorowi prawa do sprzedaży i dystrybucji ONKO na terytorium Turcji, po uzyskaniu rejestracji produktu na tym rynku, podano. Spółka współpracuje z Valentis od 2016 roku, sprzedając produkt na zasadzie import permit, tj. bez rejestracji produktu w Turcji, co w ocenie Biomedu-Lublin istotnie ogranicza możliwości sprzedażowe produktu, podkreślono.

Minimalna wartość zamówień 40 mln zł

„Na mocy umowy Valentis zarejestruje produkt na rynku tureckim, a następnie Biomed będzie dostarczać produkt do dystrybutora, zaś dystrybutor będzie go sprzedawać na terytorium. Strony określiły umownie prognozowany roczny poziom zamówień produktu o charakterze niewiążącym na okres 5 lat, który zwiększa się w każdym roku obowiązywania umowy. Strony ustaliły, że w każdym roku obowiązywania umowy dystrybutor składać będzie plan kroczący (rolling forecast) na okres kolejnych 12 miesięcy, który po potwierdzeniu przez Biomed będzie uznawany za wiążący. Łączna minimalna wartość zamówień w pierwszych 5 latach obowiązywania umowy po rejestracji produktu została określona przez strony na poziomie 40 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Umowa na 10 lat

Umowa została zawarta na czas określony 10 lat (okres podstawowy), począwszy od daty uzyskania rejestracji produktu na rynku tureckim, a następnie będzie automatycznie przedłużać się na kolejne 5-letnie okresy dodatkowe. Umowa może być wypowiedziana, jeśli produkt nie uzyska rejestracji na rynku tureckim. W opinii zarządu Biomedu-Lublin podpisanie umowy pozwoli na rejestrację produktu na rynku tureckim, a następnie na skokowy wzrost sprzedaży oraz na dywersyfikację kanałów sprzedaży produktu Onko BCG, zgodnie z przyjętą strategią spółki, podsumowano.

 

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

(ISBnews/SII)

 

Zobacz także:

 

Biomed Lublin – wykres kursu akcji (skala dzienna). Horyzont  średnioterminowy

Źródło: Stooq.pl.

Autor artykułu

 

Piotr Cieślak, Dyrektor Zarządzający oraz analityk Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych Piotr Cieślak, Dyrektor Zarządzający oraz analityk Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie analityki giełdowej, makroekonomicznej oraz wyceny spółek. Specjalizuje się również w tematyce sporów korporacyjnych, relacji inwestorskich, a także w obszarze przepisów prawa rynku kapitałowego oraz spółek prawa handlowego. Wielokrotnie reprezentował akcjonariuszy na WZA oraz w różnego rodzaju sytuacjach konfliktowych. Prowadził liczne szkolenia i prelekcje. Jest autorem setek komentarzy, analiz i raportów analitycznych, a także wypowiedzi oraz publikacji dla większości czołowych mediów finansowych i ekonomicznych w Polsce. Związany jest z SII od 2005 r. pełniąc w tym czasie przez 12 lat funkcję Wiceprezesa Zarządu SII, a przez lata odpowiadając za dział analityczny SII. Od 2011 r. prowadzi także działalność doradczą oraz consultingową. Zasiadał w nadzorze spółek publicznych i niepublicznych. Od 2012 r. jest członkiem Rady Nadzorczej, a od kilku lat również Przewodniczącym Komitetu Audytu w Spółce Unimot S.A.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie