Chat with us, powered by LiveChat

Stosunek do złota w ekonomii i gospodarce. Wczoraj. Dziś. Jutro. Zapis webinaru Łukasza Chojnackiego i Piotra Kwietnia tylko dla członków SII na poziomie rozszerzonym.

© ktsdesign - stock.adobe.com

Stosunek do złota w ekonomii i gospodarce. Wczoraj. Dziś. Jutro.

Wtorek, 29 września, godzina 12:00 

 

Zapis webinaru znajduje się poniżej

Dostępny wyłącznie dla członków SII na poziomie rozszerzonym

 

Poziom zaawansowania webinaru: PODSTAWOWY

 

Webinar będzie poświęcony kwestii tego w jaki sposób ewoluował stosunek do złota na przestrzeni historii i jak ma się one w czasach współczesnych. Wiek XIX to perturbacje w zakresie stosowania srebra i złota w roli pieniądza, które doprowadziły do uczynienia żółtego metalu główną i jedyną podstawą systemów monetarnych na świecie. Poświęcona zostanie temu uwaga jako preludium do opisania stosunku do złota w XX wieku. W stuleciu, w którym stosunek do złota kształtował się w sposób bardzo dynamiczny i o który w ostateczności doprowadził do powstania inwestycyjnego rynku złota. Rynku, który nie istniał do lat 70. XIX wieku, a którego ewolucja odgrywa istotną rolę w wydarzeniach ekonomicznych i geopolitycznych w XXI wieku.

 

Webinar poprowadzą:

 

Łukasz Chojnacki, Chojnacki&Kwiecień

Łukasz Chojnacki, Chojnacki & Kwiecień

Jestem pasjonatem metali szlachetnych w formie inwestycyjnej. Złoto i srebro absolutnie mnie fascynują. W latach 2010-2015 prowadziłem Mazowiecką Mennicę Inwestycyjną, lokalny zakład menniczy, którego główną działalnością była produkcja srebrnych sztabek oraz recykling inwestycyjny. W latach 2016-2018 pracowałem dla Grupy Goldenmark, ówcześnie największego dealera metali szlachetnych w Polsce, w działach logistyki oraz produkcji. Po godzinach jestem miłośnikiem historii monetarnej oraz autorem tekstów poświęconych tym zagadnieniom. W marcu 2019 r. wydano książkę mojego autorstwa, pt. „Inwestowanie w srebro i złoto„, która jest pełnym i kompleksowym ujęciem tej części historii złota i srebra jako pieniędzy, która umożliwia zrozumienie współczesnej roli metali na rynkach kapitałowych. To bardzo praktyczne ujęcie tematu inwestowania w złoto i srebro. Zapoznanie się z nim pozwala lepiej rozumieć sens i opłacalność lokowania środków w kruszcach szlachetnych. Wierzę, że złoto i srebro to uczciwe pieniądze w nieuczciwych systemach. Sprzedając je sprzedaję coś w czego posiadania sens szczerze wierzę.

 

Piotr Kwiecień, Chojnacki & KwiecieńPiotr Kwiecień, Chojnacki & Kwiecień

Specjalizuję się w finansach ze szczególnym naciskiem na rynek metali szlachetnych. Nie są mi obce też rynki alternatywne, na których swobodnie się poruszam, zwłaszcza na rynku diamentów. W branży złota i srebra jestem od 2010 roku. W latach 2015-2018 pracowałem dla Grupy Goldenmark, pierwszego dystrybutora metali szlachetnych w Polsce. Brak zbieżności myślenia i działania na płaszczyźnie dystrybucji metali szlachetnych sprawił, że opuściłem firmę. W 2018 roku połączyłem siły z Łukaszem Chojnackim, a pełna zgodność co do filozofii działania w branży złota i srebra zaowocowała powstaniem naszej wspólnej spółki.

 

Wierzę w produkt, który oferuję i cieszę się, że mogę dodatkowo dzielić się swoją wiedzą z klientami, gdyż poza dystrybucją metali szerzymy wiedzę na temat naszego rynku w przekonaniu, że budujemy nową kulturę inwestowania w naszym kraju. Kulturę, w której przez wiele lat brakował elementu jakim są metale szlachetne.

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z opłaconą składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie