Chat with us, powered by LiveChat

Kurs CD Projektu zapuszcza się w niebezpieczne rejony. Analiza techniczna wykresu

Skomentuj artykuł
www.cyberpunk.net

CD Projekt od dawna rozpala inwestorów, jednak w ostatnich tygodniach zaczyna coraz bardziej grać im na nerwach. Wczoraj spółka zdecydowała się po raz trzeci przesunąć premierę Cyberpunka 2077, tym razem z 19 listopada na 10 grudnia, czyli o trzy tygodnie. „Jesteśmy pewni” – odpowiedział na pytanie o grudniową datę premiery prezes CD Projektu, Adam Kiciński, w trakcie wtorkowej wideokonferencji. 

 

Najpierw crunch, żeby zdążyć na listopad, teraz kolejne przesunięcie premiery Cyberpunka. Akcjonariusze CD Projektu nie mają łatwo w ostatnich tygodniach. Od szczytu z końca sierpnia, kiedy za akcję dewelopera gier płacono nawet 462 zł, dzisiaj cena spadła nawet do 340 zł, co oznacza spadek o ponad 26% na przestrzeni dwóch miesięcy. Spółka poinformowała, że kolejne przesunięcie premiery podyktowane jest względami optymalizacji działania gry na dziewięciu platformach obecnej i przyszłej generacji. W trakcie wideokonferencji przedstawiciele spółki stwierdzili, że gra jest gotowa, a dodatkowy czas zostanie również przeznaczony na poprawę jakości i pozbycie się drobnych błędów.

 

Zobacz także:

 

 

Analiza techniczna CD Projekt

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie