Chat with us, powered by LiveChat

OncoArendi Therapeutics: Jako jedyni na świecie rozwijamy małe cząsteczki wiążące się z YKL-40

Skomentuj artykuł

W środę, 31 marca 2021 r., na stronie internetowej Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych odbył się czat inwestorski z dr Marcinem Szumowskim - Prezesem Zarządu, CEO OncoArendi Therapeutics, dr Rafałem Kamińskim - Członkiem zarządu, CSO OncoArendi Therapeutics oraz Sławomirem Broniarkiem - Członkiem zarządu, CFO Spółki. Podczas czatu rozmawiano m.in. o realizowanych przez Spółkę projektach i ich potencjale.

Leki oparte o mRNA

Wiele z pytań zadanych przez uczestników czatu dotyczyło leków opartych o mRNA. Pytano o to, czy spółka wymaga dużego wzmocnienia kadrowego i kompetencyjnego dla realizacji strategii w tym obszarze, jak również o powody postawienia na mRNA, a nie np. na DNA.

 

Budujemy zespół bioinformatyczny i rekrutujemy specjalistów z zakresu genetyki i biologii mRNA. Kompetencje w zakresie odkrywania i rozwoju innowacyjnych małych cząsteczek mamy już w firmie – wyjaśniał przedstawiciel Zarządu Spółki

 

W naszej ocenie mRNA jest bliższe naszym kompetencjom i jest bardziej podatne na modulację małymi cząsteczkami. Olbrzymi potencjał terapeutyczny mRNA będzie prawdziwą rewolucją w medycynie – dodał.

 

Spółka w odpowiedzi na inne pytanie zapewniła także, że zamierza podejmować działania, których celem będzie ułatwienie zrozumienia obszaru nRNA.

 

W komunikacji inwestorskiej będziemy intensyfikować działania edukacyjne, w szczególności dotyczące nowego obszaru mRNA – zadeklarował przedstawiciel Spółki.

 

Inwestorzy pytali też o to na jakim etapie rozwoju leków opartych o mRNA dochodzi z reguły do otwarcia okna transakcyjnego związanego ze sprzedażą takich projektów.

 

Ostatnie transakcje były zawierane na etapie wczesnych związków wiodących (hit to lead i lead optimisation). To powoduje, że również liczymy na podobne, wczesne okno transakcyjne – wyjaśniono inwestorom.

Kluczowe projekty

Sporo miejsca podczas czatu poświęcono inwestorzy poświęcili również projektom OATD-01, OATDT-02, czy YKL-40.

 

W odpowiedzi na pytanie o potencjał YKL-40, przedstawiciel zarządu mówił:

 

Widzimy bardzo duże zainteresowanie rynku tym nowym celem terapeutycznym. Zgodnie z naszą wiedzą jako jedyni na świecie rozwijamy małe cząsteczki wiążące się z YKL-40. Sądzimy, że już po wyłonieniu kandydata klinicznego otworzy się dla tego projektu okno transakcyjne.

 

Uczestnicy czatu pytali również o to, kiedy można spodziewać się wejścia OATD-02 w fazę I badania klinicznego.

 

Wejścia do badań klinicznych dla OATD-02 spodziewamy się w ciągu najbliższego roku, poprzedzonego spotkaniem z regulatorem (Scientific Advice) w drugiej połowie bieżącego roku.

 

Z kolei odnosząc się do potencjał przedstawiciel Zarządu dodał:

 

Potencjał rynkowy OATD-02 może być porównywalny z OATD-01. Jednak możemy spodziewać się większej sprzedaży, ze względu na rozmiar rynku immunoonkologicznego. Poprzednia transakcja otwiera nam drzwi do większej liczby potencjalnych partnerów.

 

Podczas czatu nie zabrakło również pytań dotyczących umowy Spółki z firmą Galapagos. Inwestorzy prosili m.in. o wyjaśnienie, czy Spółka będzie generować przychody z umowy z Galapagos zanim jeszcze dojdzie do wprowadzenia potencjalnego leku na rynek. Pytali również o to kiedy Zarząd spodziewa się kolejnych informacji o rezultatach osiąganych w dalszych badaniach klinicznych związku GLPG4716.

 

W umowie przewidziane są kamienie milowe rozwojowe i regulacyjne, które będą należne przed wprowadzeniem leku na rynek. Stanowią one przeważającą część całkowitej wartości umowy. OncoArendi w ramach Joint Steering Committee uzgadnia z partnerem dalsze plany rozwoju klinicznego GLPG4716. Informacje w tym zakresie objęte są klauzulą poufności. Galapagos NV będzie informowało o wszystkich istotnych postępach i kamieniach milowych osiąganych w tym badaniu. Niezwłocznie będziemy przekazywać rynkowi te informacje po ich upublicznieniu. GLPG4716 ma wysoki priorytet w pipelinie naszego partnera - odpowiadał członek Zarządu Spółki.

 

Zapoznaj się z pełnym zapisem czatu inwestorskiego z OncoArendi Therapeutics

 

Autor artykułu

 

Piotr Cieślak, Dyrektor Zarządzający oraz analityk Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych Piotr Cieślak, Dyrektor Zarządzający oraz analityk Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie analityki giełdowej, makroekonomicznej oraz wyceny spółek. Specjalizuje się również w tematyce sporów korporacyjnych, relacji inwestorskich, a także w obszarze przepisów prawa rynku kapitałowego oraz spółek prawa handlowego. Wielokrotnie reprezentował akcjonariuszy na WZA oraz w różnego rodzaju sytuacjach konfliktowych. Prowadził liczne szkolenia i prelekcje. Jest autorem setek komentarzy, analiz i raportów analitycznych, a także wypowiedzi oraz publikacji dla większości czołowych mediów finansowych i ekonomicznych w Polsce. Związany jest z SII od 2005 r. pełniąc w tym czasie przez 12 lat funkcję Wiceprezesa Zarządu SII, a przez lata odpowiadając za dział analityczny SII. Od 2011 r. prowadzi także działalność doradczą oraz consultingową. Zasiadał w nadzorze spółek publicznych i niepublicznych. Od 2012 r. jest członkiem Rady Nadzorczej, a od kilku lat również Przewodniczącym Komitetu Audytu w Spółce Unimot S.A.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie