Chat with us, powered by LiveChat

Energetyka na fali. Gdzie szukać kolejnych sygnałów?

Skomentuj artykuł
© Romolo Tavani - stock.adobe.com

Początek tygodnia na polskiej giełdzie zaczyna się od silnych wzrostów spółek energetycznych – na początku sesji indeks sektorowy WIG_ENERGIA rośnie o ponad 4%. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na informację, że projekt transformacji polskiej energetyki ma zostać skierowany do prac rządowych w tym tygodniu.

 

Zobacz także:

 

W sobotę Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin poinformował, że projekt restrukturyzacji energetyki ma zostać skierowany do prac rządowych w tym tygodniu.

 

 

Plany transformacji sektora pojawiły się już rok temu, czemu towarzyszyły silne zwyżki notowań spółek energetycznych. Indeks sektorowy WIG_ENERGIA wzrósł z poniżej 1.000 punktów w dołku w marcu 2020 roku do 2.400 punktów pod koniec lipca 2020 roku, tj. o około 140% w cztery miesiące. W trakcie dzisiejszej sesji notowania indeksu wybijają ten poziom i znajdują się najwyżej od kwietnia 2019 roku. Niewiele brakuje do wybicia długoterminowej linii trendu spadkowego, która przebiega w okolicach 2.550 punktów.

 

WIG_ENERGIA – wykres notowań (skala tygodniowa)

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

  

Poniżej analizujemy sytuację na wykresie kursu akcji PGE, Tauronu i Enei.

 

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie