W swojej książce Kostolany udowadnia, że o giełdzie nie trzeba mówić z wyżyn uniwersyteckiej katedry. Swe wykłady prowadzi przy kawiarnianym stole, przy dźwiękach muzyki, którą – jak podkreśla – kocha bardziej niż pieniądze. Każdy może się tu dosiąść, by posłuchać tego fascynującego opowiadacza.
Psychologia giełdy to ulubiony temat Kostolany’ego, gdyż na parkietach giełdowych zawsze fascynowali go przede wszystkim ludzie. Jego książka opowiada o tych, którzy potrafią myśleć nieschematycznie, i o tych, którzy przegrywają, dlatego że są absolutnie pewnie wszystkiego. Bo gra na giełdzie nie przypomina ani szachów, ani ruletki – jest zdumiewającym połączeniem jednego i drugiego. Kostolany podstawowe zasady działania tej potężnej machiny finansowej ilustruje na przykładach zdarzeń z własnego życia, zamieniając nudny wykład z ekonomii w porywającą anegdotę.
O autorze
Kostolany urodził się w Budapeszcie. Początkowo studiował tam filozofię i historię sztuki, ale ojciec zmusił go do porzucenia uniwersytetu. Wysłał go do Paryża, aby pracował jako makler giełdowy, gdzie ostatecznie rozpoczął karierę jako spekulant i arbiter. Udało mu się zarobić podczas spadku cen, który rozpoczął się pod koniec 1929 r. Jego sława opiera się na ogromnej ilości praktycznego doświadczenia, które zebrał podczas 70-letniej kariery w różnych branżach na wielu rynkach całego świata.
Książka do nabycia wyłącznie
w księgarni maklerska.pl w cenie 79 zł