Poniedziałkowy przegląd techniczny polskich i światowych indeksów, par walutowych, surowców i kryptowalut, w tym: DAX, SP500, NASDAQ, WIG20, WIG, złoto, usd/pln, euro/usd, Nikkei, Hang Seng oraz Bitcoin.
Nikkei
Gdy zachód mocniej koryguje warto zwrócić uwagę na indeksy azjatyckie. Bardzo ciekawie w tej materii prezentuje się indeks Nikkei, na którym 27.04 utworzyła się formacja młota na kluczowej strefie wsparcia, a kolejny dzień sesyjny potwierdził siłę byków. Notowania znajdują się w kanale trendu spadkowego, i aby mówić tutaj o średnioterminowych wzrostach, kurs najpierw powinien wybić górą opór górnego ograniczenia wspomnianego kanału. W przypadku jednak wybicia dołem strefy wsparcie 26 051 pkt. – 26 336 pkt. należałoby oczekiwać kontynuacji spadków w kierunku kolejnego wsparcia jakim jest 25 414 pkt. Niżej znajduje się dolne ograniczenie wspomnianego kanału trendu spadkowego.
Nikkei – analiza wykresu, interwał dzienny |
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com |
WIG20
Fala negatywnego sentymentu sprowadziła indeks WIG20 w kierunku istotnego wsparcia 1 887 pkt. Wsparcie to podczas sesji piątkowej zostało wybite dołem i jeśli doszłoby tu do dalszej przeceny, to owe wybicie by się potwierdziło. Kurs znajduje się w kanale równoległym trendu spadkowego. Kolejne wsparcie zdaje się być na poziomie okolic 1 781 pkt. Warto także zwrócić uwagę na oscylator RSI, na którym obserwujemy wyjście z kanału. Tym samym oscylator pokazuje wyprzedanie, a jednocześnie uwagę przykuwa fakt, że niższy poziom oscylatora od października 2021 obserwowaliśmy tylko trzy razy, a po każdej takiej wyprzedaży następowało dynamiczne odbicie. Jeśli tak byłoby także tym razem to istotnym poziomem oporu byłaby strefa 2 000 – 2 020 pkt. Aby mówić jednak o wzrostach w średnim terminie musiałoby tu dojść do wybicia górą kanału trendu spadkowego.
WIG20 – analiza wykresu, interwał dzienny |
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com |