Chat with us, powered by LiveChat

Ryczko: Spekulacja w czasach niepewności [WallStreet 26]

Skomentuj artykuł

O źródłach niepewności na rynkach, znaczeniu stóp procentowych dla wyceny aktywów oraz scenariuszach na przyszłość i „radach na podróż” dla inwestorów indywidualnych na WallStreet 26 mówił Konrad Ryczko z DM BOŚ.

 

– Nie jest zaskoczeniem, że w perspektywie ostatniego półrocza doszło do zmiany paradygmatu rynkowego. Z poziomu zerowych stóp procentowych i ilościowego stymulowania popytu, wchodzimy w środowisko całowicie inne i dość ryzykowne. Jeśli spojrzymy na historię rynków i tego, w jaki sposób działają bankierzy centralni czy politycy, to możemy dojść do prostego wniosku: w momencie gdy są w stanie zasypać problem gotówką, to jest to problem do rozwiązania. Problem pojawia się, gdy to rozwiązanie nie pasuje do problemu. Obecnie rozwiązaniem jest spowolnienie gospodarcze, którego nikt nie chce – powiedział Konrad Ryczko (DM BOŚ) na wstępie swojego wystąpienia, które odbyło się 27 maja w ramach konferencji WallStreet 26 w Zakopanem.

 

🟢 Jak dobrze wreszcie spotkać się osobiście. Zobacz relację z konferencji WallStreet 26

 

WallStreet 26 ⛰️: Konrad Ryczko, DM BOŚ – Spekulacja w czasach niepewności

 

 

Zobacz również

 

 

Zobacz również inne nagrania z WallStreet 26

 

 

Dostęp do wszystkich nagrań z WallStreet 26 (oraz dwóch poprzednich konferencji) uzyskać można na dwa sposoby:

 

  • wykupując dostęp do nagrań na platformie edu.sii.org.pl (197 zł za konferencję)

 

  • zostając członkiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (zyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów, zniżek i innych korzyści)

 

Dołącz do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych już od 9,95 zł miesięcznie

Autor artykułu

 

Michał Żuławiński, redaktor SII Michał Żuławiński, redaktor SII

W latach 2012-2021 związany z redakcją Bankier.pl, w której odpowiadał za obszar Rynki. Od 2022 r. redaktor w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych. Autor licznych artykułów i analiz dotyczących głównie rynków finansowych, gospodarki oraz działalności banków centralnych. Laureat nagrody specjalnej NBP w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych im. Władysława Grabskiego.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie