Chat with us, powered by LiveChat

Czy obligacje mogą być receptą na wysoką inflację? [LSG 2022]

Skomentuj artykuł

Letnia Szkoła Giełdowa on-line to wspólny projekt edukacyjny Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz Fundacji GPW. Zapraszamy do obejrzenia pierwszego z webinarów, który dotyczył obligacji i inflacji.

 

Projekt składa się z 10 webinarów on-line, a udział w każdym z nich jest bezpłatny (każdy webinar jest dostępny bezpłatnie w dniu wydarzenia oraz przez kolejne 7 dni od jego zakończenia). Program tegorocznego wydarzenia jest w bardzo dużym stopniu dopasowany do bieżącej, niespotykanej od dziesiątek lat sytuacji na rynkach finansowych i dedykowany jest wszystkim osobom zainteresowanym inwestowaniem, zarówno z zaawansowaną wiedzą, jak i dla początkujących inwestorów.

 

Z tego powodu na pierwszy ogień wzięliśmy dwie palące kwestie: wysoką inflację (15,6% w czerwcu, najwięcej od 25 lat) oraz inwestowanie w obligacje (coraz popularniejsze wśród Polaków, szczególnie gdy mowa o obligacjach skarbowych). Wiedzą z uczestnikami dzielił się dr Emil Łobodziński z Biura Maklerskiego PKO BP.

 

W kolejnych odcinkach wykładowcy zajmą się m.in. psychologią inwestowania, analizą fundamentalną, strategiami zarządzania portfelem inwestycyjnym, instrumentami pochodnymi, ETF-ami, certyfikatami strukturyzowanymi czy inwestowaniem z myślą o emeryturze. Każdy, kto weźmie udział w 8 z 10 webinarów otrzyma na koniec certyfikat uczestnictwa.

 

Więcej informacji o Letniej Szkole Giełdowej on-line 2022 oraz możliwość zapisu na pozostałe webinary znajdziesz na stronie projektu.

 

Czy obligacje mogą być receptą na wysoką inflację?

  • Jakie obligacje rozważyć przy inflacji
  • Od czego zależy cena obligacji
  • Cena obligacji a cykl gospodarczy
  • Jak dobrze wybrać odpowiednie obligacje

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z opłaconą składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie