Chat with us, powered by LiveChat

Relacja z czatu Ekipa Holding. „Będziemy skupiać się na tworzeniu marek osobistych”

Skomentuj artykuł

Spotkanie z przedstawicielami EKIPA Holding SA - oto hasło, którym zatytułowano czat inwestorski ze spółką Ekipa Holding, zorganizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych. Wiele uwagi poświęcono tematom związanym z różnorodną działalnością spółki, ale także dyskutowano o jej wynikach, skupie akcji własnych, czy otoczeniu gospodarczym. Na pytania inwestorów odpowiadali Filip Bielecki, Współzałożyciel i Wiceprezes Zarządu EKIPA Holding S.A. oraz Łukasz Wojtyca Współzałożyciel EKIPA Holding S. A, Prezes Zarządu EKIPATONOSI Sp. z o.o. oraz GGBAY sp. z o.o, a także Członek Zarządu w LANIAKEA PICTURES Sp. z o.o.

 

Pierwszym tematem poruszonym podczas czatu był skup akcji własnych Ekipy Holding.

 

- Na skup akcji własnych spółka zamierza przeznaczyć do 3.000.000 zł - podał Filip Bielecki.

 

Zapytani o jego cel przedstawiciele spółki stwierdzili, że aktualny kurs nie odzwierciedla realnej wartości przedsiębiorstwa.

 

- Rynek nie zawsze dostrzega zalety spółek notowanych. Skup akcji jest bardzo korzystny dla akcjonariuszy. Skupione akcje powodują wzrost wartości pozostałych akcji - dodał Bielecki.

 

Na pytanie o ocenę dotychczasowej obecności Ekipy Holding na giełdzie stwierdzono: Giełda to duże wyzwanie, ale też ogromne możliwości, wytyczamy nowy trend na giełdzie i uważamy, że w średnim i długim terminie zostaniemy docenieni.

Wyniki oraz otoczenie gospodarcze

Zapytani przedstawiciele Ekipy Holding o część działalności generującej najwyższe przychody wskazano Ekipę Management.

 

Odpowiadając na kolejne pytania, podczas czatu dowiedzieliśmy się, że najwyższe koszty spółki to usługi obce określone zgodnie z umowami jako wynagrodzenia influencerów.

 

Dodatkowo spółka odczuwa presję na wzrost wynagrodzeń: Wszyscy nasi pracownicy tworzą razem z nami Ekipa Holding. To są pierwsze osoby, z którymi dzielimy się naszym sukcesem. Tym samym jesteśmy przygotowani na wzrost ich wynagrodzeń.

 

Pytano również o wpływ wysokich stóp procentowych oraz inflacji na spółkę.

 

- Spółka nie posiada żadnych kredytów zatem stopy procentowe mają neutralny wpływ. Inflacja ma wpływ na wzrost przychodów z wyświetlanych reklam - stwierdził Filip Bielecki.

 

- Chcemy wykorzystać tę sytuację, która stwarza okazje inwestycyjne. Aktywnie poszukujemy projektów aby skutecznie zainwestować posiadane środki pieniężne - dodał.

 

W związku z powyższym, przedstawiciele spółki określili również, że firma dąży do systematycznej poprawy swoich wyników finansowych.

Działalność Ekipy Holding

Podczas czatu inwestorskiego pytano o liczbę spółek, która wchodzi w składy Ekpiy Holding oraz o sposoby radzenia sobie z duża liczbą projektów prowadzonych jednocześnie.

 

- W skład Ekipa Holding wchodzi 7 spółek - mówił Bielecki.

 

- Przez ostatnie lata nabraliśmy dużo doświadczenia, które zaczyna owocować. Otaczamy się najlepszymi specjalistami z danej branży. Dzięki temu prowadzenie tak dużej ilości projektów jest możliwe - dodał Łukasz Wojtyca.

 

Pojawił się również temat działalność spółki z wyłączeniem części influencerskiej.

 

- Laniakea Pictures odpowiedzialna za produkcję filmów, seriali, animacji, Ekipatonosi odpowiada za konfekcję odzieży i akcesoriów, EKIPA Investments ASI to inwestycje kapitałowe, GGBAY to wydawca gier, Kraków Kings to drużyna futbolu amerykańskiego oraz Brain Child to biuro księgowe - podano podczas czatu. 

 

- W Laniakea Pictures rozwijanych jest kilkanaście projektów na różnym etapie. W najbliższych latach trafią one do dystrybutorów. Obecnie największym projektem jest wysokobudżetowy serial sci-fi/fantasy. Poza ośmioodcinkowym serialem powstają także: gra planszowa, powieść i komiksy - mówiono na temat Laniakea Pictures.

 

- Kiedy można spodziewać się waszego filmu animowanego? - pytano podczas czatu.

 

- Praca koncepcyjna została zakończona. Przygotowujemy się do produkcji. W zależności od naszego partnera będziemy podejmować decyzje dotyczące miejsca realizacji tej produkcji - wyjaśniono.

 

Pytano też o programy jak T5M do telewizji.

 

- T5M to seria Karola i wiem, że Karol zastanawia się nad skalowaniem tego programu. Nie wiem, czy akurat T5M trafi do tv ale od dłuższego czasu zastanawiamy się nad tym. Przed nami także nowe projekty rodem z T5M i to właśnie je bardziej widzimy w TV. Przy czym dla mnie TV to przede wszystkim platformy streamingowe - mówił przedstawiciel spółki.

 

Zwrócono również uwagę na działalność w segmencie FMCG, w tym dystrybucją pralinek i cupsów.

 

- Jesteśmy więcej niż zadowoleni ze sprzedaży - mówił Wojtyca. 

 

- Pracujemy nad kolejnymi produktami - dodał Bielecki.

 

Pytano również o zaangażowanie Ekipy Holding w lody oraz napoje.

 

- Lody Ekipy to fenomen i pod względem hype ciężko będzie je dogonić, jednak nie były najbardziej dochodowym produktem - powiedziano. 

 

Dodano także, że najlepszym produktem FMCG były napoje Ekipy.

 

Na temat produktów Genzie dla kobiet powiedziano: Rynek bardzo dobrze zareagował na produkty Genzie. Mogę zdradzić, że sprzedaż wyrażona jest w setkach tysięcy sztuk.

 

- Co jest powtarzalną działalnością spółki? Jak wygląda rozkład wyników pomiędzy powtarzalną działalnością, a okresowymi nowymi produktami? - zapytał jeden z inwestorów.

 

- Jest nią spółka Ekipa Management. Poprzez liczne produkcje wideo (publikujemy około 2 filmów dziennie) oraz wynajdowanie nowych talentów jest to stabilna i dochodowa część naszej działalności - podano podczas czatu.

 

Pytano również o temat tworzonej gry komputerowej - My Dino Friend.

 

- Ciągle nad nią pracujemy. Pojawi się w 2023 roku - podał Łukasz Wojtyca.

Plany Ekipy Holding

Podczas czatu inwestorskiego rozmawiano również o planach Ekipy Holding na kolejny rok.

 

- W dalszym ciągu będziemy skupiać się na tworzeniu marek osobistych dla naszych infuencerów. Projekty takie jak T5M udowadniają, ze staliśmy się kuźnią talentów dla rynku infuencerskiego - mówił przedstawiciel spółki.

 

Dodatkowo dodano, że spółka nie wyklucza możliwości przejęcia kolejnych spółek.

 

Na pytanie dotyczące spółki należącej do holdingu, której rozwój jest kluczowy wskazano: Ekipa Management pod względem infuencerskim oraz Laniakea Pictures jako rozwój i skala przyszłej działalności - mówił Łukasz Wojtyca.

 

- Z którą spółką należącą do holdingu, Ekipa wiąże największe nadzieje? - pytał inwestor.

 

- Mamy stabilną sytuację ze spółką Ekipa Management co daje nam poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu możemy inwestować w inne projekty, które w przyszłości przełożą się na zyski. Laniakea Pictures ze względu na swój międzynarodowy charakter traktowana jest przez nas jako największy potencjał do skalowania biznesu - powiedziano podczas czatu.

Dywidenda

Nie zabrakło również tematu ewentualnej wypłaty dywidendy. 

 

- Spółka jest na etapie dynamicznego rozwoju i wszystkie zyski zamierza przeznaczać na inwestycje i budowanie wartości - mówił Filip Bielecki.

Autor artykułu

 

Przemysław Ławrowski, Redaktor, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych Przemysław Ławrowski, Redaktor, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Finanse i Rachunkowość. Dyrektor finansowy, analityk i redaktor ekonomiczny. Wieloletni współpracownik Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz ekspert tematyki giełdowej i gospodarczej Forbes'a. Wcześniej szlify analityczno-dziennikarskie zbierał w redakcji money.pl tworząc dział giełdowy. W czasie wolnym zapalony muzyk.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie