Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Broadcom Inc. z bardzo mocnym wzrostem

Skomentuj artykuł
© MakZin - stock.adobe.com

Analityk techniczny SII Janusz Grabowski podjął się analizy 5 wykresów spółek notowanych na NASDAQ i NYSE. W przeglądzie zamieszczono spółki: Broadcom Inc., Adobe Inc., Amazon, Oracle Corporation, a także Lowes Companies Inc.

Lowes Companies Inc. – NYSE

W trendzie bocznym znajdują się notowania spółki Lowes Companies Inc. Emitent w ostatnim czasie publikuje wyniki finansowe powyżej rynkowego konsensusu. Na taśmie wolumenowej w okolicach wspomnianych wyników pojawiają się wyższe słupki, świadczące o popycie na notowaniach spółki. Kurs aktualnie zbliża się do ważnej strefy oporu rozciągającej się w okolicach 217,66 $. Gdyby doszło do przebicia wspomnianego poziomu oporu, to wówczas kupujący mieliby otwartą drogę w kierunku poziomu 232,35 $. Mogłoby to jednocześnie zanegować aktualnie trwający trend boczny i skierować notowania ku tworzeniu się kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego. W negatywnym scenariuszu należy brać pod uwagę wsparcia na poziomach strefy rozciągającej się w okolicach 203 $, a także niżej w okolicach 179,81 $.

 

Lowes Companies – analiza wykresu, interwał dzienny

Lowes Companies – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Lowes Companies – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Lowes Companies – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Amazon - NASDAQ

W trend wzrostowy zaczęły wchodzić także notowania spółki Amazon. Niedawno doszło do przebicia linii oporu trendu spadkowego, który panował na notowaniach Emitenta podczas bessy w USA. Kupującym udało się przebić także istotny poziom oporu 128,99 $. Kolejny poziom oporu znajduje się w okolicach 143,79 $, a następny na poziomie okolic 158,90 $. Biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie Emitent opublikował także lepsze od konsensusu wyniki finansowe, trend wzrostowy może być bazowym scenariuszem. Niemniej należy brać pod uwagę wsparcie w okolicach 115,92 $, a niżej 109,42 $.

 

Amazon – analiza wykresu, interwał dzienny

Amazon – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Broadcom Inc. – NASDAQ

W mocny trend wzrostowy weszły notowania spółki Broadcom, po wynikach finansowych. Kurs Emitenta przebił z mocą maksimum, które przypadało na okolice 652,44 $, po czym rozpoczął się bardzo mocny atak popytu z mocno zwiększonym wolumenem. W okolicach 732,39 $ utworzyła się luka wzrostowa, po czym kurs chwilę konsolidował i następnie odbił dalej ku górze. Aktualnym oporem może być poziom strefy 900 $, jednak wydaje się, że popyt w niedługim czasie ponownie spróbuje ataku na maksima wykresu świecowego. Wsparciem są okolice 776,38 $, a także poziom 732,39 $. Należy zwrócić uwagę także na wysokie odczyty oscylatorów, RSI aktualnie znajduje się w okolicach 79,09 pkt. Może to świadczyć o przejściu notowań do dłuższej konsolidacji lub korekty, choć wzrost nie został jeszcze ukończony.

 

Broadcom Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

Broadcom Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Oracle Corporation - NYSE

Mocniejsze wzrosty pojawiły się także na notowaniach spółki Oracle Corporation. Między notowaniami w piątek i poniedziałek, w tym tygodniu pojawiła się zdecydowana luka wzrostowa, świadcząca o mocy popytu, tym bardziej że w ostatnim czasie wolumen mocno wzrósł. Wygląda na to, że hossa na notowaniach spółki może być kontynuowana, jednak w negatywnym przypadku wsparcia należy spodziewać się pod luką 110,15 $, a także w okolicach 103,73 $ w przypadku mocniejszego cofnięcia. Warto jednocześnie wspomnieć o wysoko ułożonych oscylatorach, gdzie RSI wskazuje poziom 82 pkt. Ostatnie wybicia na notowaniach spółki, a także wolumen mogą świadczyć o chęciach kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego, który trwa od 1986 roku.

 

Oracle Corporation – analiza wykresu, interwał dzienny

Oracle Corporation – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Adobe Inc. – NASDAQ

W trendzie wzrostowym przyspieszają także notowania spółki Adobe, której kurs zbliża się w okolice oporu 480,36 $. W przypadku przebicia górą tej strefy można by było oczekiwać dalszego marszu byków, w kierunku wyższej wyceny. Wówczas kolejnym poziomem oporu byłby poziom 541,20 $, wynikający m.in. z jednego z lokalnych szczytów w lutym 2022. Warto jednocześnie mieć na uwadze wysokie wskazania oscylatorów, gdzie szczególnie RSI sygnalizuje wykupienie. Jednak w przypadku mocnych trendów wzrostowych jest to naturalne, a samo wskazanie ocylatora potrafi poruszać się długo poza kanałem. Na tą chwilę wydaje się, że zwyżka cenowa będzie kontynuowana, jednak wsparcia należy się spodziewać na poziomie 453,83 $, a niżej 417,87 $. Dla lubiących posługiwać się średnimi EMA, warto wspomnieć, że średnie (w tym wypadku EMA20/50/100/200) ułożyły się w układzie równoległym, typowym dla wzrostów.

 

Adobe Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

Adobe Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

 

© 2012-2022 Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zastrzega, iż wszystkie materiały dostępne w serwisie sii.org.pl są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zwielokrotnianie, rozpowszechnianie i inne formy korzystania z materiałów umieszczonych w ww. serwisie wykraczające poza granice dozwolone prawem jest zabronione.

 

Treść powyższego materiału analitycznego jest wyłącznie subiektywną opinią autora i  nie stanowi „rekomendacji inwestycyjnej” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu ww. przepisów, jak również nie stanowi jakiejkolwiek oferty instrumentów finansowych. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu.

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie