Zapoznaj się z zapisem webinaru Pawła Szczepanika, który odbył się w środę, 21 czerwca o godzinie 12:00. Czy wymienione w artykule elementy są wystarczające, aby zawierać transakcje w sposób prosty i powtarzalny?
- dwie średnie na wykresie
- stop loss na zakresie
- formacja lub setup.
Czy inwestowanie przy pomocy Analizy Technicznej musi być trudne?
Po 30 latach bycia na giełdzie – jedno jest pewne. Wygrywa prostota.
Jeśli nie potrafimy zapisać naszego podejścia na kartce papieru, to oznacza, że go nie mamy.
Etapy handlowania na akcjach to:
- wybór listy spółek do obserwacji (jak to zrobić?)
- nałożenie filtru trendowego (jakiego?)
- zaczekanie na konkretną formację do zagrania (jaką)
- otwarcie pozycji i ustawienie stop loss (dokładnie kiedy?)
- zamknięcie pozycji z zyskiem (trailing stop loss lub target) lub stratą (stop loss).
Przy następnej spółce zacząć od początku. I nie trzeba mieć IQ na miarę Mensy, aby to zrobić.
W czasie webinaru omówimy także najlepszy i najskuteczniejszy setup w analizie technicznej.
Przeznaczymy również czas na bieżąca analizę rynku i przegląd wykresów.
Webinar poprowadzi:
Paweł Szczepanik – dr nauk ekonomicznych, makler z uprawnieniami doradczymi, analityk techniczny. Obecnie prowadzi kursy z zakresu inwestowania w firmie Szkolenia z Inwestycji Giełdowych. Posiada blisko 25-lat praktyki rynkowej, w tym 18 lat pracy w renomowanym biurze maklerskim. W 1998 roku pracował nad przygotowaniem do wprowadzenia do obrotu kontraktów terminowych, co zaowocowało zawarciem pierwszej – w historii Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych – transakcji terminowej. Wielokrotny wykładowca podczas konferencji WallStreet oraz Profesjonalny Inwestor organizowanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Wykładowca podczas konferencji organizowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Prelegent wykładów organizowanych w ramach Akcjonariatu Obywatelskiego przy współpracy z Ministerstwem Skarbu Państwa oraz na konferencjach organizowanych przez wyższe uczelnie ekonomiczne na terenie całego kraju. Ekspert programów TVN24 Biznes i Świat.
Treść powyższego materiału analitycznego jest wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowi „rekomendacji inwestycyjnej” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu ww. przepisów, jak również nie stanowi jakiejkolwiek oferty instrumentów finansowych. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu.