Chat with us, powered by LiveChat

5 wykresów spółek technologicznych z USA do obserwacji w lutym

Skomentuj artykuł
Źródło: adsknews.autodesk.com

Analityk techniczny SII Janusz Grabowski podjął się analizy 5 wykresów spółek notowanych w Stanach Zjednoczonych, na indeksie NYSE i NASDAQ, które warto obserwować w lutym. Kluczem był wybór spółek technologicznych o średniej dla tego sektora kapitalizacji, a jednocześnie w trendach wzrostowych. W zestawieniu znalazły się spółki: Synopsys Inc, ServiceNow Inc., Roper Technologiec Inc., Cadence Design System Inc., a także Autodesk Inc.

 

Synopsys Inc. – NASDAQ

Notowania Synopsys Inc. znajdują się w trendzie wzrostowym od okolic 2022 roku. Trend aktualnie porusza się z miarową trajektorią, jednak w ostatnim czasie po osiągnięciu poziomu cenowego 574,52 $ doszło do mocniejszej reakcji podażowej i cofnięcia w okolice psychologicznego wsparcia 500 $. Aktualnie wraz z szerokim rynkiem trwa próba wyjścia z korekty. Należy zauważyć, że zarówno podczas wspomnianej wyprzedaży, jak i na wyjściu z korekty obserwujemy bardzo wysoki wolumen. Wszystko wskazuje na to, że możemy spodziewać się kolejnego ataku na poziom 574,52 $. Przebicie górą byłoby szansą do mocniejszego ruchu wzrostowego i kontynuacji głównego trendu. Wsparciem są okolice strefy 500 $ - 503,71 $. Przebicie tej strefy byłoby niekorzystne z perspektywy bieżącego układu i mogłoby rozpędzić podaż. Wówczas kolejnego wsparcia należałoby oczekiwać w okolicach 468 $.

 

Synopsys Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

Synopsys Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

ServiceNow Inc. – NYSE

Trend wzrostowy panuje także na notowaniach ServiceNow Inc., Notowania dotarły właśnie w okolice oporu wynikającego z górnego ograniczenia kanału trendu wzrostowego. RSI wskazuje wysoki poziom wykupienia. Aktualnie odczyt to 80,69 pkt. Wygląda na to, że w niedługim czasie będziemy mogli spodziewać się korekty na notowaniach, jednak z perspektywy technicznej, a także wyników finansowych spółki publikowanych powyżej konsensusu można byłoby się spodziewać kontynuacji pozytywnego inwestorom scenariusza w średnim terminie. Wsparciem są okolice 708 $, a także strefy 682 $. Negatywnym byłoby mocniejsze cofnięcie, jednak warto pamiętać o dolnej linii trendu wzrostowego, a także wzrostowym układzie średniej MA200. Te dwa elementy techniczne, choć aktualnie daleko od kursu w średnim lub długim terminie będą mogły pomóc wskazać ewentualną zmianę sentymentu.

 

ServiceNow Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

ServiceNow Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Roper Technologies Inc.– NASDAQ

W trendzie wzrostowym znajdują się notowania Roper Technologies Inc. Kurs porusza się w trajektorii wzrostowej, a kąt trendu nie świadczy o słabości. Średnia MA200 porusza się pod kursem w mocnym oddaleniu. Jest to typowy układ dla trwających długoterminowych trendów wzrostowych. W ostatnim czasie odbyła się korekta i notowania cofnęły w okolice wsparcia 520,53 $. Aktualnie trwa kontra byków i wybijany jest poziom ATH, który wcześniej przypadał na 551,18 $. W tej chwili notowania znajdują się powyżej 551 $. Możliwe, że wyjście z korekty będzie kontynuowane, wówczas wspomniany poziom 551,18 $ należałoby brać jako pierwsze główne wsparcie. Warto jednocześnie zwrócić uwagę, że Emitent publikuje lepsze od konsensusu wyniki finansowe (najbliższe poznamy już 31 stycznia), co dodatkowo podtrzymuje wzrosty.

 

Roper Technologies Inc.  analiza wykresu, interwał dzienny

Roper Technologies Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Cadence Design System Inc., – NASDAQ

Mocny trend wzrostowy trwa na notowaniach Cadence Design System Inc. W ostatnim czasie doszło do przebicia oporu ATH zdecydowaną, białą świecą. Kurs aktualnie konsoliduje, a scenariusz wskazuje na szansę korekty i re-testu wybicia poziomu 279,40 $. Gdyby cofnięcie okazało się mocniejsze, to kolejnego wsparcia należy oczekiwać na poziomie 255,75 $. Oporem dla wzrostów są zaś okolice psychologicznego oporu 300 $. Techniczny poziom ATH przypada obecnie na 301,51 $. Na tą chwilę w średnim terminie należałoby się spodziewać kontynuacji trendu wzrostowego, jednak mocniejsze cofnięcie poniżej 255,75 $ negowałoby ten scenariusz.

 

Cadence Design System Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

Cadence Design System Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Autodesk Inc. – NYSE

Autodesk Inc. porusza się w innym scenariuszu technicznym niż wymienione dziś wykresy. Kurs długo poruszał się w trendzie horyzontalnym, gdzie oporem, górnego ograniczenia był poziom 234,85 $. Było to spowodowane między innymi mieszanymi wynikami fundamentalnymi, gdzie szczególnie publikacja w czwartym kwartale 2022 i drugim 2023 nie zachwyciły inwestorów. Sytuacja fundamentalna zmieniła się jednak po ostatniej publikacji w listopadzie 2023. Na notowaniach pojawił się wysoki wolumen, a zakupy zapoczątkowały wybicie z trendu bocznego. Aktualnym scenariuszem technicznym jest utworzenie trendu wzrostowego, co właśnie się tworzy. Oporem są wciąż okolice 253,87 $ choć kurs porusza się ponad tym poziomem, to może dojść do lokalnego cofnięcia. Kolejne istotne poziomy oporu to 285,31 $, a także 297,62 $. Między nimi przebiega luka bessy z 2021 roku. Wygląda na to, że byki mogą spoglądać ku domknięciu. W negatywnym przypadku na tą chwilę należy obserwować ws

 

 

Autodesk Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

Autodesk Inc. – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

 

© 2012-2022 Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zastrzega, iż wszystkie materiały dostępne w serwisie sii.org.pl są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zwielokrotnianie, rozpowszechnianie i inne formy korzystania z materiałów umieszczonych w ww. serwisie wykraczające poza granice dozwolone prawem jest zabronione.

 

Treść powyższego materiału analitycznego jest wyłącznie subiektywną opinią autora i  nie stanowi „rekomendacji inwestycyjnej” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu ww. przepisów, jak również nie stanowi jakiejkolwiek oferty instrumentów finansowych. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu.

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie