Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek polskich – Torpol przed szansą wybicia konsolidacji

Skomentuj artykuł
© W Korczewski - stock.adobe.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych technicznie spółek z GPW. W zestawieniu znalazły się: Torpol, Votum, Elektrotim, Cognor i CCC.

Torpol

Notowania Torpol poruszają się w konsolidacji bocznej. Co jakiś czas obserwujemy wzmocniony wolumen, który może świadczyć o re-akumulacji. Ograniczeniem trendu bocznego z góry jest strefa okolic 36,25 zł. Gdyby doszło do przebicia, to kurs uwolniłby się z trajektorii bocznej i miałby szansę przejścia do wzrostów. Sesja z 17.09.2024 daje tu sporą nadzieję. Wolumen był znacznie zwiększony, a kurs tego dnia urósł o 7,29 %. Tym samym widać duże oczekiwanie strony kupującej na przebicie górnej bandy i wyprowadzenia nowego ATH. Wsparcie przypada na strefę okolic 31,80 zł, a kolejnego możemy upatrywać w okolicach MA200 (aktualnie 30,12 zł).

 

Torpol – analiza wykresu, interwał dzienny

Torpol – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie