Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek polskich – Kęty przed szansą kontynuacji trendu

Skomentuj artykuł
© Bildwerk - stock.adobe.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych technicznie spółek z GPW. W zestawieniu znalazły się: Bogdanka, PGE, Enea, KGHM oraz Kęty.

Bogdanka

Notowania Bogdanki znajdują się w trendzie spadkowym. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt iż w okolicach wsparcia 21,30 zł (a tak naprawdę lekko pod nim), doczekaliśmy się odbicia. Może to wynikać przede wszystkim z wyjścia poza kanał na oscylatorze RSI. Tak mocne wskazanie „wyprzedania” nie było notowane od dawna. Tym samym nie dziwi fakt, że popyt nadchodzi z kontrą. Oporem dla wzrostów może być poziom 25,52 zł. Istotna do obserwacji jest też średnia MA200, która dobrze wskazuje opór dla wzrostów (aktualnie 28,58 zł). Gdyby kupujący chcieli odwrócić aktualny scenariusz techniczny, to musiałoby dojść do jej wybicia górą, gdzie warto zauważyć, że ostatni sygnał na średniej przypadł na 30 grudnia 2022, a mimo to wybicie zakończyło się późniejszym powrotem pod średnią.

 

Bogdanka – analiza wykresu, interwał dzienny

Bogdanka – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie