Chat with us, powered by LiveChat

Realizacja strategii i perspektywy rozwoju XTPL

Temat czatu: Realizacja strategii i perspektywy rozwoju XTPL

Data: 20 listopada 2024 r. (środa), godz. 11:00 Dodaj przypomnienie w kalendarzu Google

 

XTPL

 

 

Na pytania inwestorów odpowie:

 

Filip Granek, Prezes Zarządu

Filip Granek
Prezes Zarządu XTPL S.A.
Twórca i wynalazca technologii XTPL, ekspert w zakresie drukowanej elektroniki i technologii addytywnych, od momentu założenia firmy w 2015 roku pełni funkcję CEO. Wcześniej przez blisko dekadę pracował dla najbardziej prestiżowych międzynarodowych ośrodków badawczych i firm hi-tech m.in. Fraunhofer ISE (Niemcy), gdzie zrobił doktorat czy Kingstone Semiconductor Company Ltd. (Chiny). Autor 70 publikacji naukowych i 30 międzynarodowych wniosków patentowych i patentów. Wielokrotnie nagradzany za dorobek naukowy oraz biznesowy, w tym za stworzenie innowacyjnego produktu na skalę globalną i technologii, która może zmienić świat na lepsze. Podkreśla, że dąży do zbudowania w Polsce technologicznego czempiona o międzynarodowym zasięgu i rozpoznawalności.

 

Jacek Olszański, Członek Zarządu ds. FinansowychJacek Olszański
Członek Zarządu ds. Finansowych XTPL S.A.
Od 2018 roku związany z firmą XTPL, w tym od 2020 roku w charakterze Członka Zarządu ds. Finansowych. Praktyk w obszarze finansów i controllingu w grupach kapitałowych z dwudziestoletnim doświadczeniem. W przeszłości związany m.in. z KGHM Polska Miedź S.A. oraz Grupą Selena, gdzie pełnił szereg funkcji menedżerskich. Zarządzający własnym biznesem na rynku outsourcingu usług controllingowych. Były Członek Rad Nadzorczych oraz Komitetu Audytu spółek różnych branż, w tym notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku Ekonomia.

O spółce

XTPL to globalny dostawca przełomowych rozwiązań nanodruku dla rynku elektroniki nowej generacji. Spółka rozwija i komercjalizuje swoją innowacyjną technologię i produkty, które sprzedawane są na rynkach Ameryki Płn., Azji oraz Europy. Opracowana przez XTPL addytywna technologia pozwala nanosić na dowolny kształt linie przewodzące o średnicy do 1 µm (mikrometr – jedna milionowa metra, 1/100 średnicy ludzkiego włosa), co znajduje zastosowanie w obszarach dynamicznie rosnącej branży elektroniki drukowanej m.in. półprzewodników, wyświetlaczy i płytek PCB.

 

Technologia Spółki jest zabezpieczona 40 patentami, a rozpoczęta komercjalizacja wygenerowała dotąd ponad 30 zamówionych urządzeń Delta Printing System (DPS). XTPL posiada klientów w ponad 20 krajach, a w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe rozwija od kilku miesięcy nową linię biznesową o roboczej nazwie DPS+, ze spodziewaną istotną kontrybucją do wyników w horyzoncie Strategii 2023-2026.


Ostatnim elementem w budowie globalnego potencjału Spółki, nad którym intensywnie toczą się prace, jest uprzemysłowienie technologii i zrealizowanie pierwszego wdrożenia przemysłowego – na świecie testowane są już 4 prototypowe maszyny przemysłowe z głowicą drukującą XTPL w środku, a klientami końcowymi są najwięksi globalnie producenci zaawansowanej elektroniki m.in. wiodący producent maszyn dla przemysłu nowoczesnych wyświetlaczy z Chin, czołowy producent półprzewodników z Tajwanu, jeden z największych na świecie producentów wyświetlaczy FPD (ang. Flat Panel Display) z Korei Płd. oraz notowany na Nasdaq 100 czołowy producent maszyn przemysłowych z USA.


W maju ubiegłego roku XTPL ogłosił plan 10-krotnego zwiększenia przychodów komercyjnych do 100 mln PLN w 2026 roku. W celu jego realizacji, XTPL zamierza przeprowadzić inwestycje w kwocie ok. 60 mln PLN w latach 2023-2026, mających zintensyfikować i przyspieszyć rozwój Spółki m.in. zwiększając zdolności produkcyjne, wspierając działania sprzedażowe oraz prace z zakresu B+R. Pierwszy etap tych inwestycji został już zakończony i był finansowany z ubiegłorocznej oferty publicznej w której XTPL pozyskał 36,6 mln zł brutto.


Model biznesowy XTPL opiera się na trzech komplementarnych liniach biznesowych. Stanowią je moduły do wdrożeń przemysłowych na linie produkcyjne globalnych producentów elektroniki, urządzenia prototypujące Delta Printing System (w 2025 roku dodatkowo opracowywana obecnie linia urządzeń DPS+ adresujących niszę pomiędzy urządzeniami DPS a modułami do wdrożeń przemysłowych) oraz High Performance Materials (HPM, nanotusze).


W 2022 roku wartość dynamicznie rosnącej branży elektroniki drukowanej wyniosła 51,0 mld USD (+8,0% r/r), a w 2026 roku prognozowana jest na poziomie 66,0 mld USD (za: IDTechEx). Oznacza to średnioroczny wzrost wartości rynku w latach 2022-2026 na poziomie 7,0%.


XTPL S.A. jest notowana na głównym rynku GPW oraz na Open Market przy Deutsche Börse we Frankfurcie.

 


 


 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie