Temat czatu:
Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzy kwartały 2024 r.
Data: poniedziałek, 25 listopada, godz. 10:00 Dodaj przypomnienie w kalendarzu Google
Na pytania inwestorów odpowie:
Zbigniew Stopa
Prezes Zarządu
Zbigniew Stopa jest absolwentem Wydziału Górniczego Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie, uznanym menedżerem oraz ekspertem i specjalistą w zakresie podziemnej eksploatacji złóż. W 1997 roku ukończył podyplomowe studia w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach w zakresie Zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Uczestniczył w wielu szkoleniach i kursach specjalistycznych (podstawy ekonomiki, zarządzanie zasobami ludzkimi, finanse dla menadżerów) oraz ukończył kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych JSSP.
Niemal cała kariera zawodowa Zbigniewa Stopy związana jest z przemysłem wydobywczym oraz Lubelskim Węglem „Bogdanka” S.A., gdzie przeszedł wszystkie jej szczeble. W latach 1984 - 1985 odbył staż pod ziemią, w latach 1985 -1987 pracował na stanowisku nadgórnika pod ziemią. W lutym 1987 roku objął stanowisko Sztygara zmianowego pod ziemią, a pod koniec tego samego roku Sztygara oddziałowego pod ziemią. W latach 1991 - 2006 pełnił funkcję Nadsztygara górniczego pod ziemią. Od maja do grudnia 2006 roku pełnił funkcję Kierownika Działu Robót Górniczych pola Nadrybie.
Zbigniew Stopa posiada kwalifikacje zatwierdzone przez Urząd Górniczy: Kierownik działu górniczego (1997 r.), Osoba wyższego dozoru ruchu (1991 r.) oraz w 2007 r. został powołany przez Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego do Komisji Bezpieczeństwa Pracy w Górnictwie przy Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach.
W latach 2006 – 2012 sprawował funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu - Dyrektora ds. Produkcji, a następnie w latach 2012 - 2016 - Prezesa Zarządu Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A.
Kilka słów o Spółce:
Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. jest najnowocześniejszą i najbardziej efektywną kopalnią węgla kamiennego w Polsce, będącą częścią Grupy Enea, jednego z liderów polskiego rynku energetycznego.
Kopalnia Bogdanka zaopatruje przede wszystkim odbiorców przemysłowych, zlokalizowanych we wschodniej i północno-wschodniej Polsce. Rynek odbiorców jest ustabilizowany, a sprzedaż realizowana jest głównie w oparciu o umowy wieloletnie. Główne kierunki zbytu węgla handlowego z LW Bogdanka to energetyka zawodowa i energetyka przemysłowa.
Spółka wyróżnia się na tle branży pod względem osiąganych wyników finansowych, wydajności wydobycia węgla kamiennego oraz planów inwestycyjnych.