Temat webinaru: Strategiczne kierunki i perspektywy rozwoju Scanway
Data: środa, 29 stycznia, godz. 10:00 Dodaj przypomnienie w kalendarzu Google
Na pytania inwestorów odpowiedzą:
Jędrzej Kowalewski, współwłaściciel i CEO Scanway S.A.
Główny pomysłodawca i założyciel firmy Scanway. Ekspert od mobilnych systemów wizyjnych, optomechatroniki, robotyki oraz technologii kosmicznych, zaangażowany w rozwój sektora od 2012 roku. Zarządzając Spółką od 2015 roku, współtworzył misje kosmiczne takie jak STAR VIBE (osiągnięcie flight heritage), EagleEye (największy w Polsce teleskop do mikrosatelity) czy PIAST (dwa teleskopy do konstelacji satelitów dla MON). W 2019 roku zainicjował polsko-niemiecką współpracę satelitarną, której efektem są wdrożenia instrumentów i nanosatelitów do obserwacji Ziemi. Jest architektem 10 instrumentów optycznych, które pracowały lub pracować będą w przestrzeni kosmicznej. Pasjonat programu Apollo i załogowych lotów kosmicznych, na bieżąco śledzi rozwój technologii kosmicznych oraz analizuje ich ewolucję, miniaturyzację i wpływ na biznes.
Mikołaj Podgórski, Dyrektor Operacyjny i COO Scanway S.A.
Współzałożyciel i Dyrektor Operacyjny w Scanway od 2015 roku. Odpowiedzialny za obszar współpracy biznesowej i zawierania kontraktów. Ekspert w projektach kosmicznych łączący kompetencje w zakresie inżynierskim oraz zarządzania. Wspólnie z CEO rozwinął organizację od start-upu z 4 osobami na liście płac do dojrzałego MŚP z branży kosmicznej w Europie Środkowo-Wschodniej z ponad 60 światowej klasy ekspertami. Kierownik projektów EagleEye (największy w Polsce teleskop do mikrosatelity) i PIAST (dwa teleskopy do konstelacji satelitów Earth Observation dla polskiego MON). Inżynier systemowy w pierwszych projektach kosmicznych Scanway – DREAM i ScanSAT. Zarządza całym działem kosmicznym Scanway i jest na pierwszej linii rozmów biznesowych z klientami i partnerami z całego świata.
Radosław Charytoniuk, Dyrektor Sprzedaży i CSO Scanway S.A.
Związany ze spółką Scanway od 2021 roku. Praktyk w zarządzaniu obszarami handlowymi, w tym wdrażaniu skutecznych strategii sprzedażowych, a także budowaniu i rozwijaniu zespołów handlowych. W Scanway odpowiedzialny za przemysłową linię biznesu związaną z systemami wizyjnymi i analizą obrazu, gdzie zajmuje się m.in. negocjowaniem oraz pozyskiwaniem strategicznych kontraktów. Absolwent Otto-Friedrich-Universität w Bamberg, Niemcy. Jego kompetencje i zaangażowanie wpłynęły na obecną pozycję Scanway jako rozpoznawalnego gracza na polskim rynku zaawansowanych systemów wizyjnych w przemyśle.
O spółce
Scanway S.A. to polska firma działająca od 9 lat. Spółka realizuje kluczowe, jedne z największych w Polsce kontrakty na urządzenia kosmiczne, w tym dla klientów komercyjnych. Operuje również najdłużej działającym polskim optycznym satelitą obserwacyjnym STAR VIBE. Scanway dąży do zapewnienia klientom pełnego dostępu do kluczowych danych optycznych, które dziś w największym stopniu rozwijają przemysł kosmiczny na świecie.
Wrocławska firma specjalizuje się w łańcuchu przetwarzania optycznego, który obejmuje: pozyskiwanie, przetwarzanie i analizę danych obrazowych, a także predykcję zdarzeń na ich podstawie. W obszarze biznesowym Space, firma dostarcza zarówno rozwiązania hardwarowe (instrumenty optyczne, np. teleskopy, kamery), jak i analitykę do obrazowania. W segmencie Industry, oferuje rozwiązania oparte na przetwarzaniu danych obrazowych, w tym: kompletne systemy do kontroli jakości. Kompetencje i doświadczenia Spółki w obu dziedzinach są komplementarne i tworzą synergie.
Spółka ma na swoim koncie ponad 40 wdrożeń w zakresie kontroli jakości w sektorze przemysłowym i będąc partnerem technologicznym dla największych producentów z branży, tworzy autorskie rozwiązania software z wykorzystaniem AI oraz zaawansowane aplikacje dla Przemysłu 4.0.
Rozwiązania optyczne Scanway znalazły się w najważniejszych europejskich i polskich misjach kosmicznych 2024 roku. Firma umieściła swoje kamery w inauguracyjnym locie najnowszej europejskiej rakiety nośnej – Ariane 6. Spółka dostarczyła również kluczowy komponent w postaci największego w historii Polski teleskopu o wadze ok. 10 kg (SOP200) do EagleEye – największego satelity, jakiego Polska wysłała dotąd w przestrzeń kosmiczną. W tym roku Spółka dostarczy swój teleskop do misji związanej z eksploracją Księżyca (na podstawie zamówienia od amerykańskiego Intuitive Machines, lidera komercyjnej eksploracji Księżyca), co jest przełomowym wydarzeniem dla całego polskiego sektora kosmicznego. Również w tym roku przekaże swoje teleskopy do pierwszej polskiej konstelacji satelitarnej PIAST, której odbiorcą jest Ministerstwo Obrony Narodowej.
W październiku 2023 r. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect. W pełni zrealizowała cele zapowiedziane w ofercie publicznej i planuje przenieść notowania na rynek główny GPW w 2025 r. Więcej informacji: https://scanway.pl/ i https://scanway.space/