Na przełomie marca i kwietnia br. w Portfelu SII zrealizowane zostały trzy transakcje, w tym dwie zakupu i jedna sprzedaży. Zamknięcie pozycji nastąpiło przy zysku rzędu 35,3%. Złożyliśmy także zlecenia oczekujące na zakup jednej ze spółek. Bieżący odcinek Portfela SII zawiera opis i uzasadnienie transakcji i zleceń, komentarze do wydarzeń ze spółek, komentarze do wyników finansowych, a ponadto analizę techniczną spółek z części technicznej Portfela SII oraz podsumowanie aktualnego stanu portfela.
🟢 Weź udział w webinarze analitycznym z Przemkiem Staniszewskim – Webinar fundamentalny – omówienie ciekawych i obserwowanych spółek z GPW + Q&A (03.04.2025)
Czym jest projekt Portfel SII?
Portfel SII to projekt edukacyjny, mający na celu pomoc członkom Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w zrozumieniu rynku, mechanizmów podejmowania decyzji oraz analizy spółek, a w konsekwencji w podejmowaniu lepszych decyzji inwestycyjnych. Teorie i doświadczenie związane z inwestowaniem stosujemy w praktyce, zawierając transakcje za realne pieniądze.
🟢 Przeczytaj także - Lubawa pod ostrzałem popytu. Wojsko płaci, a inwestorzy zacierają ręce [Analiza]
🟢 Przeczytaj także - 6 spółek do obserwacji w kwietniu. Asseco SEE, LPP i inne pod lupą analityka
Za inwestycje w Portfelu SII odpowiadają wieloletni praktycy rynkowi i zarazem inwestorzy giełdowi, znani większości Państwu z aktywności analitycznej i edukacyjnej w internecie, w tym także z wielu działań realizowanych wspólnie ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych. Wśród zarządzających Portfelem SII są Radosław Chodkowski, Bartek Szyma, Aleksander Borzęcki, Janusz Grabowski, Tomek Skolimowski oraz analitycy fundamentalni SII.
🟢 Przeczytaj także - Brookfield – „kanadyjski Warren Buffett” z wynikiem lepszym od Berkshire Hathaway [Analiza]
Wynik Portfela SII na dzień 28.03.2025 r. to 146,8%, a z kolei stopa zwrotu benchmarku ważonego od dnia startu nowej odsłony Portfela (tj. od 07.08.2024) w 70% indeksem WIG, a w 30% indeksem S&P500 TR, to 41,4% (do dnia 07.08.2024 benchmarkiem był WIG).
Dowiedz się więcej
o zasadach Portfela SII
W dalszej części artykułu znajdziesz:
- opis zrealizowanych transakcji wraz z ich uzasadnieniem,
- opis i uzasadnienie złożonych zleceń oczekujących,
- komentarze do wydarzeń z części spółek z Portfela SII,
- komentarze do wyników finansowych spółek,
- bieżącą analizę techniczną spółek (z części technicznej Portfela SII)
- szczegółowe statystyki Portfela SII.
Treść dostępna jest dla członków SII posiadających członkostwo na poziomie rozszerzonym.
Nie jesteś jeszcze członkiem SII posiadającym poziom rozszerzony? Dołącz teraz lub podnieś poziom składki członkowskiej.