Chat with us, powered by LiveChat

Wikana SA - relacja z WZA

Skomentuj artykuł

Szanowni Państwo,


w dniu 24 kwietnia 2009 r. w Lublinie odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki Wikana S.A. W obradach uczestniczył pełnomocnik SII, reprezentujący symboliczną liczbę akcji należących do Stowarzyszenia.


W czasie kilkunastominutowego posiedzenia przyjęta została uchwała w sprawie zmiany statutu, zgodnie z którą uczestniczący w Walnym Zgromadzeniu akcjonariusze mają liczbę głosów równą liczbie posiadanych akcji, z tym, że w przypadku przekroczenia przez akcjonariusza 66% ogólnej liczby głosów, udział tego akcjonariusza w ogólnej liczbie głosów ulega zmniejszeniu do 66% ogólnej liczby głosów.


Przedstawiciel SII głosował za przyjęciem uchwały jako zgodnej z obowiązującymi przepisami. Jednocześnie podtrzymał dotychczasowe stanowisko, iż wprowadzenie zmiany w Statucie nie zwalnia większościowego akcjonariusza z obowiązku ogłoszenia wezwania na sprzedaż lub zamianę wszystkich akcji Spółki. W czasie dyskusji przedstawiona została również opinia Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, przekazana w dniu 23 kwietnia 2009 r., zbieżna ze stanowiskiem SII.

 

W związku z działaniami SII większościowy akcjonariusz Wikany podjął decyzję o ogłoszeniu stosownego wezwania.


Zapisy w wezwaniu na sprzedaż lub zamianę akcji Wikany rozpoczynają się 25 maja. Cena w wezwaniu została ustalona na 12 gr.


Przypominamy jednocześnie, że sprzedaż akcji w wezwaniu nie jest obowiązkowa i zależy od suwerennej decyzji akcjonariuszy.


Czekamy na Państwa komentarze i opinie.


Osoba kontaktowa:

Paweł Wielgus
Specjalista ds. Interwencji i Analiz
e-mail: pwielgus@sii.org.pl
tel:  (071) 332-95-66




Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie