W raporcie bieżącym nr 2/2012 z dnia 5 stycznia 2012 r., Petrolinvest poinformował o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, podczas, którego planowane jest podjęcie uchwały o kolejnym warunkowym podwyższeniu kapitału zakładowego Spółki. W związku z treścią projektowanej uchwały oraz ostatnimi informacjami giełdowymi dotyczącymi spółki Petrolinvest oraz spółek od niej zależnych, SII zwróciło się do Zarządu Petrolinvest w trybie art. 428 § 6 Kodeksu spółek handlowych z wnioskiem o udzielenie odpowiedzi na przedstawione poniżej pytania.
- W raporcie bieżącym Petrolinvest nr 2/2012 z dnia 5 stycznia 2012 r. zawarta została informacja, że Spółka zakłada możliwość przeprowadzenia jednej lub kilku ofert publicznych Warrantów Subskrypcyjnych oraz Akcji Serii E obejmowanych w ich wykonaniu, kierowanych do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, na preferencyjnych warunkach rynkowych. Czy mowa w tym przypadku o „preferencyjnych warunkach” objęcia warrantów, czy też akcji? Na czym będą polegały wzmiankowane „preferencyjne warunki” emisji? Czy może z nich skorzystać każdy inwestor zainteresowany emisją?
- Czy przyszłe objęcie akcji w ramach wykonania praw przysługujących posiadaczom warrantów będzie realizowane przez zapłatę gotówkową za emitowane akcje, czy też Zarząd przewiduje inne formy płatności za emitowane akcje?
- Czy Spółka potrafi przedstawić szacunkowe procentowe proporcje według których będą wydatkowane środki pozyskane z podwyższenia kapitału o którym mowa w projekcie uchwał na najbliższe Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy?
- Czy emisja warrantów jest związana z realizację kolejnego etapu umowy inwestycyjnej, o której mowa w raporcie w raporcie bieżącym Spółki nr 115/2011 z dnia 8 grudnia 2011 r.
- Czy wyemitowane akcje posłużą jako zapłata za nabycie udziałów bądź akcji w którejś ze spółek Eco, bądź czy posłużą wygaszeniu jakichkolwiek innych zobowiązań wynikających z umów opisanych w raporcie nr 115/2011 z dnia 8 grudnia 2011 r.
- Czy w przypadku potwierdzenia się zarzutów korupcji względem osób związanych ze spółkami ECo Energy 2010, Silurian i Silurian Energy Services istnieje po stronie tych spółek ryzyko utraty koncesji, których dotyczyłyby ewentualne zarzuty korupcyjne? Czy zarzuty korupcyjne dotyczą pozyskanych dotychczas koncesji, czy też potencjalnych nowych koncesji?
- Jaki jest szacunkowy koszt nabycia koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego? Od czego zależy poziom tego kosztu?
- Czy nabyte koncesje tuż po nabyciu księgowane są wg cen nabycia, czy wg innych wycen, których dokonują/zlecają poszczególne spółki z grupy? Czy i jak często aktualizowana jest wartość koncesji w księgach spółek nabywających koncesje?
- W jaki sposób Spółka dokonuje wyceny wartości spółek w których nabywa udziały? Czy wyceny te audytowane są przez niezależne podmioty zewnętrzne?
- W jaki sposób oszacowana została przez Petrolinvest na potrzeby transakcji przejęcia udziałów w spółkach, wartość nabycia udziałów Silurian Sp. z o.o. oraz Silurian Hallwood Plc,
- W jaki sposób oszacowana została przez Petrolinvest na potrzeby transakcji przejęcia udziałów w spółce, wartość nabycia udziałów w Eco SKA
- Jaka jest wartość aktywów ogółem i kapitału własnego Spółek Silurian Sp. z o.o. oraz Silurian Hallwood Plc?
- Kiedy można spodziewać się przeprowadzenia oferty private placement, a następnie oferty publicznej przez spółkę Silurian sp. z o.o. oraz wprowadzenia jej akcji do obrotu giełdowego? Na jakim etapie zaawansowania są rozmowy z inwestorami w zakresie objęcia akcji w ramach oferty private placemenet?
- Kiedy można spodziewać się oferty publicznej spółki Silurian Hallwood oraz wprowadzenia jej akcji do obrotu giełdowego?
- Kiedy można spodziewać się oferty prywatnej oraz wprowadzenia akcji spółki ECO Ska do obrotu giełdowego w ramach pierwszej oferty publicznej?
Jednocześnie SII zwróciło się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania przed dniem odbycia Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia zwołanego na dzień 31 stycznia 2012 r., tak aby inwestorzy zdąrzyli się z nimi zapoznać i mieli czas dokonać analizy sytuacji w spółce, która pzowoliłaby im wyrobić sobie opinię w przedmiocie sposobu głosowania nad zaproponowaną uchwałą. W ocenie SII udzielenie rzetelnej odpowiedzi na zadane pytania jest tym bardziej istotne i uzasadnione, iż w opinii części inwestorów komunikaty giełdowe Spółki są często bardzo zawiłe i mało zrozumiałe dla przeciętnego inwestora co uniemożliwia ich właściwą interpretację.