Wykonywanie zawodu biegłego rewidenta wiąże się z możliwą odpowiedzialnością cywilną, karną i dyscyplinarną.
W przypadku odpowiedzialności karnej zastosowanie ma art. 78 ust. 1 Ustawy o rachunkowości, dotyczący sporządzenia niezgodnej ze stanem faktycznym opinii o sprawozdaniu finansowym. Czyn ten podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 2 albo obu tym karom łącznie. Jeżeli sprawca czynu działał natomiast nieumyślnie, wówczas podlega grzywnie lub karze ograniczenia wolności.
Odpowiedzialność cywilna określona została w Ustawie o biegłych rewidentach i jest konsekwencją szkody spowodowanej działaniem lub zaniechaniem. Podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych jest obowiązany natomiast do posiadania ważnej umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania czynności rewizji finansowej w okresie od dnia wpisania do dnia skreślenia z listy.
W Ustawie o biegłych rewidentach przedstawiona została natomiast odpowiedzialność dyscyplinarna biegłego rewidenta za postępowanie sprzeczne z przepisami prawa, standardami rewizji finansowej, zasadami niezależności oraz zasadami etyki zawodowej. Stronami w postępowaniu dyscyplinarnym są oskarżyciel (Krajowy Rzecznik Dyscyplinarny) i obwiniony (biegły rewident, przeciwko któremu toczy się postępowanie), a na prawach strony dodatkowo mają prawo przystąpić Komisja Nadzoru Audytowego lub pokrzywdzony. Karami dyscyplinarnymi mogą być: upomnienie, nagana, kara pieniężna, zakaz wykonywania czynności rewizji finansowej przez okres od roku do lat 3, a także wydalenie z samorządu biegłych rewidentów.