Chat with us, powered by LiveChat

Analiza sprawozdań finansowych: Bilans

Skomentuj artykuł

Sprawozdanie finansowe to podstawowe źródło informacji o spółce. Jego umiejętna analiza pozwala na zapoznanie się z obecną sytuacją firmy. Nie jest to jednak łatwa sprawa, w szczególności kiedy chcemy szybko zapoznać się z opublikowanymi przez spółkę wynikami za dany okres sprawozdawczy, a cały raport ma ponad 100 stron. W cyklu szkoleń online Analiza sprawozdań finansowych, prowadzonych przez Piotra Rybickiego, pokażemy z czego składa się sprawozdanie finansowe, co można znaleźć w jego poszczególnych częściach, i na co warto zwracać uwagę.

 

Bilans to podstawa każdego sprawozdania finansowego. Jest to zestawienie aktywów (majątku firmy) i pasywów (sposobów finansowania majątku). Na najbliższym szkoleniu przyjrzymy się dokładnie tej części sprawozdania finansowego. Pokażemy jakie informacje można znaleźć w bilansie po jego wnikliwej analizie, czy też jak analizować poszczególne pozycje bilansowe. 

 

Na szkoleniu m.in.:

  • Aktywa czy pasywa - co ważniejsze?
  • Struktura bilansu - czego ma być więcej?
  • Jak analizować środki trwałe, zapasy, należności, gotówkę?
  • Zobowiązania - lepiej dużo czy mało?
  • A może to czego szukam nie występuje w bilansie?

 

 

Piotr Rybicki

Szkolenie poprowadził Piotr Rybicki
Biegły rewident, specjalizuje się w finansach korporacyjnych, sprawozdawczości, nadzorze właścicielskim oraz rachunkowości kreatywnej. Posiada doświadczenie jako wiceprezes zarządu ds. finansowych w spółce giełdowej, zasiada w radach nadzorczych. Przeprowadził ponad 500 specjalistycznych szkoleń oraz opublikował ponad 400 specjalistycznych publikacji. Wykładowca na kursach dla kandydatów na członków rad nadzorczych, inicjator „Konferencji Rada Nadzorcza”, Wiceprezes Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach, Prezes Zarządu NadzórKorporacyjny.pl Sp. z o.o.

 

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie