Chat with us, powered by LiveChat

Kornacki (IMS): Chcemy pozyskiwać dwa tysiące klientów rocznie

Skomentuj artykuł

„Przychody zwiększamy o 20% rok do roku, a rentowność spółki wzrasta znacznie szybciej. Wynika to z faktu osiągnięcia przez nas punktu krytycznego w pozycji kosztowej i generowanie kolejnych przychodów nie pociąga za sobą generowania znaczących kosztów ” – mówił w wywiadzie dla kanału Inwestorzy.tv podczas konferencji WallStreet w Karpaczu Prezes Zarządu IMS S.A., Michał Kornacki.

 

Inwestorzy.tv

 

Poprawa marżowości w 2015 roku ma wynikać głównie z bardzo silnego przyrostu punktów abonamentowych, które stanowią ponad 50% przychodów IMS, a także wprowadzanie nowych rozwiązań technologicznych, które w znacznym stopniu ograniczają koszty. Spółka zamierza również intensywnie inwestować w tym roku w takich przestrzeniach jak rozwój nowych usług czy też rozwój postrzegania pozycji spółki na rynku.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie