Chat with us, powered by LiveChat

Orbis i Rafako wysyłają oznaki słabości!

Skomentuj artykuł

Początek kolejnego tygodnia przynosi kolejne sygnały płynące z analizy technicznej wykresów spółek notowanych na GPW. W dzisiejszym odcinku prezentujemy analizy dwóch spółek - Orbis oraz Rafako. Oba sygnały są sygnałami negatywnymi, lecz w ujęciu długoterminowym obie spółki wyglądają atrakcyjnie.


 

Sygnały negatywne:

 

               1. Orbis

Wykres tygodniowy

 Źródło: stooq.pl

 

Akcje spółki Orbis znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Na powyższym wykresie tygodniowym można zobaczyć, iż rynek obecnie znajduje się w fazie rysowania fali 3 wyższego rzędu. Po układzie fal wewnętrznych oraz formacji spadającej gwiazdy na szczycie powstającej fali można dojść do wniosku, iż w niedługim czasie rozpocznie się kolejna fala korekcyjna. Uwagę też może zwrócić zwiększony wolumen, przy którym narysowana została negatywna formacja świecowa.

 

Zarząd Orbisu prognozuje, że w 2015 r. grupa wypracuje wynik EBITDA w przedziale pomiędzy 310 i 320 mln zł. Orbis prowadzi rozmowy w sprawie odkupienia hoteli, które obecnie ma w leasingu - poinformowali przedstawiciele spółki. W trzyletniej perspektywie może dojść do wykupu potencjalnie 13 hoteli, a wartość tego programu to rząd wielkości "trochę ponad" 100 mln euro.

 

 

 Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie