Zysk netto jest jedną z najważniejszych pozycji wynikowych dla wielu inwestorów. Jednocześnie jest on obciążony wszystkimi zdarzeniami gospodarczymi, w tym tak zwanymi zdarzeniami jednorazowymi, a także jest najbardziej podatny na różne zabiegi czysto księgowe.
Kolejne szkolenie z cyklu badania wiarygodności sprawozdań finansowych poświęciliśmy metodom konsolidacji i sposobów wykazywania wyników konsolidowanych spółek w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym grupy kapitałowej. Różne metody konsolidacji mogą wpływać istotnie na raportowane wyniki czy też na strukturę bilansu. Na szkoleniu staramy się odpowiedzieć na pytanie ile jest zysku w zysku (skonsolidowanym).
Poziom szkoleń jest zaawansowany, dlatego zachęcamy do zapoznania się, bądź przypomnienia najważniejszych informacji o poszczególnych częściach sprawozdania finansowego. W tym celu odsyłamy do cyklu szkoleń z Piotrem Rybickim, który omówił bilans, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych, a także sprawozdanie zarządu. Ze szkoleniami można zapoznać się pod tagiem analiza sprawozdań finansowych.
Metody konsolidacji oraz problemy wiarygodności skonsolidowanych sprawozdań finansowych
Prezentację ze spotkania można pobrać w tym miejscu.
Na szkoleniu:
- pojęcia „kontroli” oraz „istotnego wpływu” oraz ich wpływ na metody konsolidacji sprawozdań finansowych,
- konsolidacja sprawozdań finansowych metodą pełną,
- konsolidacja sprawozdań finansowych metodą praw własności,
- wybrane zagadnienia wiarygodności i porównywalności skonsolidowanych sprawozdań finansowych,
- przykłady „z polskiego podwórka”.
dr Jacek Welc
Specjalista z zakresu wyceny przedsiębiorstw oraz aktywów niematerialnych. Absolwent i pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Posiada zdobyty z wyróżnieniem dyplom London Chamber of Commerce and Industry z zarządzania (Level 3 Diploma in Managerial Principles) oraz certyfikat tej instytucji z rachunkowości finansowej wg Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (LCCI Level 4 Financial Accounting IAS).