Chat with us, powered by LiveChat

Zaczęło się. Zmiany w radach nadzorczych Tauronu, Energi i Enei

Skomentuj artykuł
© adam121 - Fotolia.com

Ministerstwo Skarbu Państwa dokonało zmian w składach rad nadzorczych Tauronu, Energi i Enei. 

 

MSP skorzystało ze swoich uprawnień odwołując czterech członków rady nadzorczej Tauronu, w tym między innym byłego prezesa JSW Jarosława Zagórowskiego. Oprócz niego swoje stanowiska stracili Piotr Ciach, Grzegorz Barszcz i Katarzyna Kosińska. W ich miejsce zostały powołane nowe osoby - Anna Biesialska, Michał Czarnik, Anna Mańk oraz Wojciech Myślecki. W Enei ze składu RN odwołana została Monika Macewicz, a powołany został Wiesław Piosik. Przypomnijmy, że na 28 grudnia 2015 roku zostało zwołane Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Enei wraz z projektem uchwał dotyczącym zmian w składzie rady nadzorczej spółki. Z kolei w Enerdze odwołano Waldemara Kamrata, a w jego miejsce powołano Romana Pionkowskiego, który jest prezesem Energi Operator. Nie można wykluczyć, że w przypadku Energi (na wzór Enei) również zostanie zwołane NWZA w celu kolejnych zmian w RN.

 

Zmian należało się spodziewać. Historycznie po zmianie na szczytach władzy, bardzo szybko zazwyczaj dochodziło do zmian w spółkach Skarbu Państwa. I tak stało się i tym razem. Korzystając z doświadczeń z przeszłości, teraz należy oczekiwać zmian w zarządach ujmujących również stanowiska prezesów zarządu. Zgodnie z expose nowego premiera, spółki energetyczne mają odgrywać dużą rolę w restrukturyzacji polskiego górnictwa. To wiąże się z nowymi wyzwaniami dla tych spółek.

 

Kursy akcji spółek energetycznych pogrążone są w silnych trendach spadkowych. Inwestorzy obawiają się o skutki finansowe nowych "obowiązków" tych firm. Dokonane zmiany w radach nadzorczych nie wpłynęły na razie istotnie na notowania akcji.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie