Chat with us, powered by LiveChat

Diagnostyka już na GPW. Pierwszy debiut w 2025 r., kolejne w drodze

Skomentuj artykuł
Źródło: grupadiagnostyka.pl

Diagnostyka jest już notowana na GPW. Akcje spółki rozpoczęły pierwszą sesję od mocnego wzrostu.

 

Tuż po otwarciu handlu, akcje Diagnostyki drożały o ponad 20%.

 

Grupa Diagnostyka to lider rynku diagnostyki medycznej w Polsce. Posiada rozbudowaną sieć ponad 1100 własnych punktów pobrań krwi oraz ponad 7000 partnerskich punktów pobrań krwi, 156 laboratoriów diagnostycznych i 19 pracowni diagnostyki obrazowej.

 

Cena sprzedaży akcji Diagnostyki w IPO została ustalona na 105 zł, co było ceną maksymalną ustaloną przed rozpoczęciem zapisów. Przy tej cenie, wartość całej oferty wynosi ok. 1,7 mld zł – wszystkie środki trafią do LX Beta S.à r.l., podmiot kontrolowany przez MidEuropa III Management Limited.

 

Ostateczna liczba akcji oferowanych inwestorom instytucjonalnym została ustalona na 15 347 124 akcji, a inwestorom indywidualnym na 800 000 akcji (redukcja 94,1%).

 

Transmisję z debiutu obejrzeć można na kanale YouTube prowadzonym przez GPW.

 

 

🟢 Szczegółową analizę działalności biznesowej Diagnostyki zamieściliśmy w artykule: Diagnostyka na GPW. Debiut lidera polskiego rynku diagnostyki medycznej [Analiza IPO]

 

🟢 Na ten sam temat autor analizy Aleksander Borzęcki rozmawiał z Michałem Masłowskim w podcaście Echa Rynku.

 

Diagnostyka jest 411. spółką notowaną na Głównym Rynku GPW. To wynik identyczny z notowanym na koniec 2024 r. Powodem jest wycofanie z giełdy spółki Ferrum, do czego doszło na początku stycznia bieżącego roku.

 

źródło: GPW, *do 07.02.2025

🔴 Diagnostyka była jedną z wielu spółek, które typowane były do wejścia na GPW w 2025 r. Więcej kandydatów znajdziesz w artykule Debiuty na GPW w 2025 r. Te spółki mogą wejść na giełdę.

 

Debiut diagnostyki to także największy debiut na GPW od października 2024 r., gdy na duży parkiet weszła Żabka. Obecna cena akcji sieci sklepów (23 zł) jest nieco wyższa niż cena w IPO (21,5 zł).

 

Autor artykułu

 

Michał Żuławiński, redaktor SII Michał Żuławiński, redaktor SII

W latach 2012-2021 związany z redakcją Bankier.pl, w której odpowiadał za obszar Rynki. Od 2022 r. redaktor w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych. Autor licznych artykułów i analiz dotyczących głównie rynków finansowych, gospodarki oraz działalności banków centralnych. Laureat nagrody specjalnej NBP w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych im. Władysława Grabskiego.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie