Chat with us, powered by LiveChat

Sukces akcjonariuszy mniejszościowych Brand 24. Obronili się przed wycofaniem spółki z GPW

Skomentuj artykuł

Akcjonariusze mniejszościowi Brand 24 zapisują kolejny sukces na swoim koncie. Dzięki ich głosom na walnym udało się powstrzymać głównego akcjonariusza przed wycofaniem akcji spółki z obrotu giełdowego.

 

9 kwietnia w siedzibie Brand 24 przy ul. Powstańców Śląskich 9 we Wrocławiu odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zwołane na żądanie głównego akcjonariusza Prowly sp. z o.o., posiadającego 76,99% akcji.

 

Jedyny merytoryczny punkt walnego dotyczył głosowania ws. uchwały w sprawie „wycofania akcji Spółki z obrotu na rynku regulowanym oraz upoważnienia zarządu spółki do podjęcia czynności mających na celu wycofanie z obrotu akcji spółki dopuszczonych do obrotu na rynku regulowanym”.

 

Decyzja o wycofaniu Brand 24 mogła zapaść jedynie za sprawą 90% głosów na walnym, przy obecności minimum połowy kapitału.

 

Wyniki głosowania ws. uchwały dotyczącej delistingu Brand 24 wyglądały następująco:

 

  • Za: 85,57%
  • Przeciw: 14,43%
  • Wstrzymujących się: 0%

 

Uchwała została zablokowana głosami porozumienia akcjonariuszy, które zawiązane zostało w maju ubiegłego roku, w celu walki o wyższą cenę w wezwaniu. Inicjatywa, w której uczestniczy ok. 80 akcjonariuszy, kieruje inwestor indywidualny Robert Ditrych.

 

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych od początku wspiera porozumienie akcjonariuszy Brand 24. W dzisiejszym walnym zgromadzeniu spółki uczestniczył także Michał Masłowski, wiceprezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

 

 

 


Michał Masłowski, wiceprezes Stowarzyszenia Inwestorów IndywidualnychKomentarz Michała Masłowskiego, wiceprezesa Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych:

 

14,4% głosów na Walnym Brand 24 to ogromny sukces inwestorów indywidualnych. Porozumienie akcjonariuszy spółki istnieje już prawie rok i nie dość, że inwestorzy się nie wykruszają, to wręcz przeciwnie, porozumienie rośnie w siłę. Widać, że „im dalej w las” tym silniejsza jest determinacja akcjonariuszy spółki, żeby utrzymać ją w obrocie giełdowym. Inwestorzy widzą poprawiające się wyniki finansowe Branda i chcą odbyć tę giełdową drogę razem ze spółką. Wielu inwestorów jest ze spółką od debiutu giełdowego i ci z kolei wprost mówią o zawiedzionych oczekiwaniach.

Dodatkowo przy takiej sile inwestorów indywidualnych oczywistym wydaje się temat obecności przedstawiciela porozumienia w Radzie Nadzorczej spółki. Po wynikach dzisiejszego Walnego zdecydowanie trzeba rozpocząć rozmowy na ten temat.


 

Inicjatywę akcjonariuszy mniejszościowych Brand 24 śledzimy od samego początku, pod tagiem spółki. Sprawie tej poświęciliśmy następujące materiały:

 

 

Tematowi działań akcjonariuszy mniejszościowych w ramach przysługujących im praw poświęcony zostanie jeden z paneli dyskusyjnych na nadchodzącej konferencji WallStreet 29.

 

 

Autor artykułu

 

Michał Żuławiński, redaktor SII Michał Żuławiński, redaktor SII

W latach 2012-2021 związany z redakcją Bankier.pl, w której odpowiadał za obszar Rynki. Od 2022 r. redaktor w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych. Autor licznych artykułów i analiz dotyczących głównie rynków finansowych, gospodarki oraz działalności banków centralnych. Laureat nagrody specjalnej NBP w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych im. Władysława Grabskiego.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie